نخستین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران از ۴ تا ۶ اردیبهشت ماه در پردیس سینمایی ملت تهران برگزار شد. این جشنواره مختص فیلمها و عکسهایی بود که با تلفن همراه ساخته یا گرفته شده اند. رضا کیانیان با فیلمی با عنوان «گربه» در جشنواره حضور داشت.

به گزارش شبکه ایران نخستین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران از ۴ تا ۶ اردیبهشت ماه در پردیس سینمایی ملت تهران برگزار شد. این جشنواره مختص فیلمها و عکسهایی بود که با تلفن همراه ساخته یا گرفته شده اند.

از ویژگی های مهم این جشنواره می توان به حضور فیلم هایی از برخی چهره های سینمایی چون رضا کیانیان، مهناز افشار، رامبد جوان، رضا عطاران، بهرام رادان، مرضیه برومند، حبیب رضایی و صابر ابر اشاره کرد.

رضا کیانیان با فیلمی کوتاه با عنوان «گربه» در جشنواره حضور داشت؛ کیانیان کوشیده بود در این فیلم تصاویری جالب از گربه هایی که در پارک ایرانشهر پرسه می زنند را با دوربین موبایلش ضبط کند. نکته جالب در مورد این فیلم آن بود که کل فیلم از نگاه یک گربه روایت شده بود!!!

برگزاری میزگردهای تخصصی که با هدف آشنایی هر چه بیشتر مخاطبان و همچنین نگاه چالشی و آینده نگر به مسائل مرتبط با موبایل و تصویربرداری برگزار می شود ، از جمله شاخه های این جشنواره بود. هر نشست تخصصی با حضور تعدادی از استادان دانشگاه در رشته‌های جامعه‌شناسی و ارتباطات و همچنین روزنامه‌نگاران و عکاسانی از حوزه‌های مرتبط برگزار شد.

در بخش داوری این جشنواره چهره هایی چون خسرو سینایی، داریوش مهرجویی، مهدی هاشمی، مهرداد اسکویی، رضا میرکریمی، حمید جبلی و محمود کلاری حضور داشتند.