پایگاه عکس چیلیک " پس از گذر از نخستین دوره جشنواره تورهای عکاسی چیلیک، به منظور دستیابی به بخش تکمیلی اهداف با دومین دور برگزاری این تورها، برنامه ریزی این تور را به شکل و شیوه ای قرار داد که همسفران صبح روز پنجشنبه ۲۱ فروردین ماه در شهرک تاریخی ماسوله حاضر شده و با توجه به پیش بینی های انجام گرفته با وجود مه صبحگاهی و برودت هوای بهاری منطقه، به عکاسی مشغول شدند.

این در حالی بود که همسفران در قالب گروه های تعریف شده تا شامگاه روز نخست سفر در ماسوله از موضوع هایی چون: بازار، اهالی، تزیین منازل و طبیعت و مناظر آنجا به عکاسی پرداختند.

بخش دوم برنامه پنجاه ویکمین تور عکاسی چیلیک حرکت صبحگاهی گروه همسفران به رودخانه و جنگل و قلعه رودخان بود و که با پیاده روی گروهی همسفران عکاسان انجام گرفت که در مسیر پیمایش این راه، از مناظر طبیعی به عکاسی پرداختند.

پایان بخش برنامه پنجاه ویکمین تور عکاسی چیلیک پس از مشارکت در انعکاس گزارش تصویری این تور، شرکت در جلسه نمایش آثار برتر و نقد و بررسی عکس های این سفر می باشد که با حضور همسفران فعال و مجاز به حضور، در اتاق آموزش دفتر " پایگاه عکس چیلیک " برگزار خواهد شد.

همسفران در این تور با توجه به حضور عکاس با سابقه و هنرمند " ساسان مویدی " و سالها عکاسی از موقعیت ماسوله و بنای تاریخی قلعه رودخان، از توصیه ها و راهنمایی های ایشان بهره بردند.

اسامی همسفران همراه در تور عکاسی ماسوله و قلعه رودخان به این ترتیب است:

عمار آزادانی، محمدرضا(امید) آقائی، ابراهیم باقرلو، ناهید پاشائی، معصومه حضرتی، زهره حسینی جم، مونا حسن، حامد حسین پور، یاسمن حسین پور، محمدرضا خرازی، صدیقه(سارا) دبیری، سجاد دلیری، مهدیه روستائی، سمانه سرابی داریانی، نوریه ساعدی، سمانه سرابی، معین(پرهام) سروری، سپهر سروری، مهدی سروری، فرشته شادی الوندی، لادن شجاع، زهرا سادات طباطبایی قدس، مهدی طاهری، محمدجواد عادل خانی، مونا عبدالله پور، ملیحه فرهادی، محمدسجاد قهرمانی، مهدی کاظمی خالدی، میران(شورش) مباشری، مژده مرزدار، مریم میرزاحیدری، سمانه میلانلو، امیر نظری، سمانه نوری زاده.

مدیریت پایگاه عکس چیلیک خود را متعهد می داند که به واسطه تمامی هماهنگی ها و حمایت ها از مهندس سیدعلی رضا هاشمی فرد معاون پایگاه میراث فرهنگی شهرک ماسوله، مهندس علی رضا رامین مدیر پایگاه میراث فرهنگی قلعه تاریخی رودخان و پشتیبانی رسول فروغی کارشناس پایگاه میراث فرهنگی در شهرک تاریخی ماسوله تقدیر و تشکر نماید.

از مهمترین اهداف برگزاری تورهای عکاسی " پایگاه عکس چیلیک " پس از نخستین دوره جشنواره تورهای عکاسی چیلیک شناسایی استعدادها و جذب علاقمندان و دوستداران هنر عکاسی در محیطی علمی، سالم و صمیمی است تا ضمن شرکت در فضایی عکاسانه از تاثیر شرایط کارگاهی و آموزش غیرمستقیم عکاسی بهره های لازم را برده و تجارب اولیه و تکمیلی خود را در زمینه عکاسی: مستند، مفهومی، منظره و طبیعت، روایی وگزارش، چهره، اجتماعی، معماری و ... افزایش دهند.

مطابق با رسم تمامی تورهای عکاسی " پایگاه عکس چیلیک " مقرر شد تا با مشارکت همسفران فعال (صاحب اثر در گزارش تصویری و عکس های منتخب)، نشست نقد و بررسی عکس های این تور برگزار شده و عکس ها و نگاه برتر در این نشست بنا بر رای و نظر همسفران و حاضرین علاقه مند مورد معرفی قرار می گیرند.

تورهای آتی " پایگاه عکس چیلیک " با هدف عکاسی از: کردستان، طبیعت اسالم و خلخال، شالیکاری در مناطق ساری، ارتفاعات ساواشی(تنگه واشی)، روستا و کویر ورزنه، پلور، تالاب های انزلی و میانکاله، غار کتله خور، کلیبر، دریاچه شورمست، تفرش، پلور، غار رود افشان، ترکمن صحرا، نهارخوران گرگان، سوادکوه، پل ورسک و شیرگاه، عشایر دشت مغان، جنگل ناهارخوران در گرگان، شهر کرد، طبیعت آستارا، طبیعت منطقه کپورچال و ... در دست هماهنگی وطراحی است که پس از برنامه ریزی معرفی خواهند شد.

برای مشاهده گزارش تصویری تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک (Chiilick) به مقصد ماسوله و قلعه رودخان به نشانی این رسانه/ تورهای عکاسی/ تورهای برگزار شده مراجعه کنید.

برنامه بعدی تور عکاسی این رسانه، سفر به استان کردستان و حضور در منطقه مریوان و هورامانات و تمرکز بر گرایش عکاسی مستند اجتماعی خواهد بود.

علاقمندان می توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون نحوه برگزاری و شرکت در تورهای پایگاه عکس چیلیک، با شماره اصلی دفتر این رسانه: ۸۸۳۴۸۸۲۴ و یا مسئول تورهای عکاسی این پایگاه ۰۹۱۲۲۷۹۷۷۱۷ تماس حاصل نمایند.

پایگاه عکس چیلیک

www.Chiilick.com