نمایشگاه عکس‌های عزیز ساعتی با عنوان «با کیمیایی در تهران» - از ۳۰ فروردین تا ۴ اردیبهشت ۹۲ - در گالری «گلستان» برگزار می‌شود.

عزیز ساعتی درباره‌ی نمایشگاه جدیدش نوشت: «این مجموعه که بخشی از آن به نمایش درمی‌آید، حاصل سال‌ها همکاری من با مسعود کیمیایی است، در این نمایشگاه عکس‌هایی از فیلم‌های بعد از انقلاب کیمیایی مانند «تیغ و ابریشم»، «دندان مار» و «رد پای گرگ» به تماشا گذاشته می‌شود.

در این عکس‌ها برخلاف دو نمایشگاه قبلی، کمتر به محله و شهر پرداخته‌ام. بیشتر آدم‌هایی را می‌بینیم که زندگی‌شان کمتر شبیه زندگی من و شماست. تیره‌بختانی که بین «بودن و نبودن» گویی برای نبودن به جهان آمده‌اند (البته یک اتفاق می‌تواند ما را هم کنار آنها بگذارد!)

در آثار کیمیایی، آدم‌های معصومی را می‌بینیم که با خطا و انحراف یا بدشانسی گرفتار مسائلی می‌شوند که برای نجات خود ناچار می‌شوند خارج از قواعد و اصول اجتماعی رفتار کنند، که حاصلش بن‌بست است و گاهی مرگ.

در این نمایشگاه حدوداً با ۲۰ عکس گوشه‌ای از دنیای سینمائی کیمیایی را خواهید دید، همانطور که گفتم «گوشه‌ای». عکس‌ها بخاطر فضاها و چاپ‌هایشان ارزش دیدن دارد.»

به گزارش ایسنا، این سومین نمایشگاه عزیز ساعتی در یکسال گذشته است، «با حاتمی در طهران» در اردیبهشت ماه ۹۱ در گالری ۶ «با بیضایی در طهران» در دی ماه ۹۱ برگزار شد که مورد استقبال قرار گرفت.