نمایشگاه عكس‌های مریم فرساد با عنوان «کبوتر بازی» در گالری رنگ برگزار می‌شود.

فرساد در این مجموعه ۲۰ عکس سیاده و سفید آنالوگ در اندازه ۳۰×۴۰ را به روی دیوار می‌برد.

او در یادداشتی درباره این مجموعه نوشته است:« کاکلی، چتری، طوقی، زرین، دم سفید، شاهزاده و ... نام کبوترانی است که عده‌ای زندگی خودشان را وقف آن‌ها کردند. عده‌ای که آنها را «کبوتر باز» می‌نامند.

عشق «کبوتر» و «کبوتر بازی» از گذشته در ایران در بین قشر خاصی از جامعه بوده و آن‌ها وقت زیادی را صرف پرداختن به این علاقه می‌کنند.

فرساد معتقد است:« کبوتر بازی یکی از واقعیت‌های ضد و نقیض جامعه ایرانی است. در فرهنگ امروز ما این کار جزو کارهای زشت اجتماعی به حساب می‌آید و از این رو کبوتر باز‌ها مجبور شدند بخاطر برخورد نیروی انتظامی تا حد امکان از محیط‌های شهری فاصله بگیرند. بسیاری به باغ‌ها و بیابان رفته‌اند و عده‌ای نیز بصورت مخفیانه در خانه‌های قدیمی جای گرفته‌اند.

مجموعه «کبوتر بازی» در سال‌های ۸۶ و ۹۰ در شهر قزوین عکاسی شده است.

مریم فرساد متولد ۱۳۶۸ در قزوین است. او دانشجوی کار‌شناسی معماری بوده و از سال ۱۳۸۴ عکاسی را دنبال می‌کند و عضو انجمن عکاسان ایران است. او حضور در ۲۵ نمایشگاه گروهی را در کارنامه خود دارد.

این نمایشگاه همه روزه تا پنجم مهرماه جاری از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۲۰:۳۰ به نشانی خیابان دکتر شریعتی، بالا‌تر از سید خندان، کوچه پیروز، بلوار ابوذر غفاری، کوی رودخانه، شماره ۱۱ ادامه دارد.