دبیر اجرایی نمایشگاه «سال ۱» اظهار امیدواری كرد، این نمایشگاه در سال‌های آینده با تنوع بیشتری ادامه پیدا كند.

سمیرا محمودی كه نمایشگاه‌گردانی این مجموعه را در گالری‌های خانه هنرمندان ایران بر عهده دارد گفت: عنوان «سال ۱» از این جهت انتخاب شده است كه بتوانیم در سال‌های آینده نیز اگر همتی وجود داشته باشد، شماره‌های بعدی این نمایشگاه را برپا كنیم.

او همچنین درباره دلایل انتخاب دو بخش نمایشگاهی و مجسمه‌سازی در اولین دوره از این نمایشگاه گفت: یكی از مهمترین دلایل این انتخاب تنوع آثار و محدودیت فضایی بود كه در اختیار داشتیم. حتی در حال حاضر كه آثار را تنها در دو بخش مجسمه و نقاشی انتخاب كرده‌ایم، موفق نشدیم گالری اختصاصی را به آثار مجسمه‌سازان ارایه دهیم واین آثار در كنار نقاشی‌ها به نمایش درآمده است.

محمودی خاطرنشان كرد: در تصمیم اولیه قرار بود دو بخش ویدیو و چیدمان نیز به آثار نقاشی و مجسمه اضافه شود كه بعدا از این انتخاب منصرف شدیم، اما قطعا در دوره‌های آینده با برنامه‌ریزی‌های بیشتر تمهیدات خاصی را برای این تنوع در نظر خواهیم گرفت.

دبیر اجرایی نمایشگاه «سال ۱» درباره اولویت‌های انتخاب هنرمندان راه‌یافته به این مجموعه توضیح داد: فراخوانی برای نمایشگاه منتشر نشده بود و شخصا با رایزنی با گالری‌ها و هنرمندان فعالی كه در طول سال نمایشگاه‌های خود را برگزار كرده بودند، آثاری را انتخاب كردیم كه در یك بررسی نهایی به آثار این ۷۷ نقاش و ۱۴ مجسمه‌ساز ختم شد. با این وجود ملاك اصلی ما فعال بودن و مطرح بودن هنرمندان بود.

محمودی همچنین درباره كتابی كه در حاشیه این نمایشگاه منتشر شده، گفت: از هر هنرمند حداكثر دو اثر در نمایشگاه به نمایش درآمده است كه از این میان یك اثر در این كتاب با عنوان «سال ۱» به چاپ رسیده است.

او درباره فروش آثار ارایه شده در نمایشگاه نیز توضیح داد: تمامی آثار با نظر شخصی هنرمندان قیمت‌گذاری شده‌ و از حداقل ۴۰۰ هزار تومان تا ۱۵ میلیون تومان به فروش می‌رسند.

این نمایشگاه تا ۲۱ شهریور ماه در گالری‌های خانه هنرمندان ایران ادامه دارد و علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت ۱۴ تا ۲۱ از این آثار دیدن كنند.