سه قطعه عكس‌ امیر موسوی از مجموعه «سرزمین عجایب» و «گمشده در سرزمین عجایب» توسط موزه «لاكما» در لس‌آنجلس خریداری شد.

بازی کردن با فرم‌های موجود در محیط پیرامون، بدون کوچکترین تغییر در آنها عنصر اصلی آثار امیر موسوی هستند.

تکرار عناصر ثابت در کنار متغیرها و پیداکردن نقاط مختلف تمرکز، حذف کردن و رسیدن به ساده‌ترین شکل خطوط و سطوح و ثبت كردن آنچه از نظر او زیباست نیز از دیگر ویژگی‌های آثار اوست.

موسوی در مجموعه جدید «سرزمین عجایب» زمان را متوقف می‌كند و گوئی دیوار نگاره‌های شهر در خیره‌گی بیننده را برانداز می‌كنند. نقاشی‌های دیواری به عكس مبدل شده و نهایتا با چاپ روی بوم مجددا به نقاشی تبدیل می‌شوند. بازی نور و سایه و چیره‌دستی هنرمند در به ثبت رساندن زوایای خاص است كه آثار این عكاس را متمایز می‌نماید.

موسوی معتقد است:« همانگونه که نمی‌شود شعر را معنا كرد،من از ترجمان عکس‌ها‌یم گریزانم. آنقدر می‌دانم که با عکس برخورد نقادانه ، مستند گونه، اجتماعی و یا مفهومی ندارم. از نقاشی به عکاسی رسیدم. از همان ابتدا عاشق سطح بودم و سطح دارترین سوژه برای سلیقه‌ام دیوارها بودند و پر از زندگی. »

او همچنین درباره مجموعه «سرزمین عجایب» توضیح داد:« دیوارها شخصیت یک شهرند. نقاشی‌های دیواری که البته ارزان‌ترین شکل برای زیباسازی شهری‌ است و چند سالی ‌است كه دوباره رواج پیدا کرده است. اتفاق بودن این نقاشی‌ها بر روی دیوارهای ناصاف و کج و معوج و بافت‌دار به جای مرمت و یا نوسازی آنها و طنازی این سروهای ایستاده بر دیوارهایی که شاید سال دیگر مخروبه‌ای بیش نباشند برایم نمود واقعیتی از سرزمین ماست؛ سرزمینی كه در آن زندگی می‌كنیم. دیوارهایی که از کنارشان گذر می‌كنیم بدون آنکه صدایشان را بشنویم.»

این در حالی است كه سه عكس از این مجموعه كه پیش از این آبان سال گذشته در گالری آران به روی دیوار رفته بود، توسط موزه هنر لس‌آنجلس( LACMA) خریداری شده است.

همچنین پیش از این آثاری از بهمن جلالی، سمیرا علیخان‌زاده و یاسمن عامری از سوی بخش هنر اسلامی موزه هنر لس‌آنجلس‌ خریداری شده بود و نمایشگاه‌های متعددی از آثار هنرمندان معاصر ایرانی در این مجموعه به نمایش درآمده است.