نیویورک‌تایمز ادعا کرده است که باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، شخصا نام مظنونین به تروریسم را برای ترور تصویب می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از راوستوری، نیویورک‌تایمز در گزارشی خبر داده است که باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا خود راسا بر فهرست نیروهای القاعده که باید به قتل برسند، کنترل و نظارت دارد.

بنابراین گزارش، نیویورک‌تایمز با نقل قول از ده‌ها مقام ارشد و مشاوران سابق، تصریح می‌کند که دولت آمریکا "فهرست مرگ" را برای کشتار نیروهای القاعده در یمن و پاکستان تهیه دیده است. این کشتارها با هواپیمای بدون سرنشین صورت می‌پذیرد.

"توماس دانیلون"، مشاور امنیت ملی می‌گوید که رئیس جمهور آمریکا تصمیم دارد که خود کنترل کند که این عملیات تاکجا پیش رود. روند تهیه این فهرست نیز بدین شکل است که بدوا، ۱۰۰ کارشناس مقابله با تروریسم در یک ویدئو کنفرانس شرکت کرده و با بررسی بیوگرافی مظنونین به تروریسم در سومالی و یمن در خصوص اضافه شدن نام آنان به فهرست مرگ اظهار نظر می‌کنند. این در حالی است که برای تصمیم‌سازی در خصوص مظنونین پاکستانی، سیا خود مسیر جداگانه‌ای را طی می‌کند.

پس از تهیه فهرست اولیه، این شخص آقای اوباماست که باید تک‌تک نام‌ها را برای ترور راسا تصویب کند. از جمله نام‌هایی که تصویب شد، نام "انور عولقی"، واعظ القاعده در یمن بود. اوباما معتقد بودن که قتل عولقی، ساده است.

نیویورک‌تایمز همچنین از وجود اختلافات داخلی در دولت آمریکا در خصوص نحوه تصمیم‌گیری درباره فهرست مرگ سخن به میان آورده است. تعداد کشته‌های غیرنظامی اعلام شده از سوی مقامات آمریکایی نیز در اثر حملات هواپیماهای بدون سرنشین، غیرواقعی دانسته شده است.