به دنبال وقوع ناآرامی‌ها در لبنان و "تهدیدات اسرائیل" میشل سلیمان ۲۲ خرداد را به عنوان روز آغاز مذاكرات ملی در خصوص مساله سلاح در این كشور اعلام كرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی شبكه المنار، میشل سلیمان رئیس جمهوری لبنان، عنوان داشت: ما روز ۱۱ ژوئن (۲۲ خرداد) را به عنوان زمان از سرگیری مذاكرات ملی میان نمایندگان تمام طرف‌های سیاسی لبنان تعیین می‌‌كنیم.

در جریان این مذاكرات مساله سلاح حزب‌الله لبنان و وجود سلاح در سراسر كشور بررسی می‌شود.

وی در ادامه افزود: مساله سلاح از سه بعد بررسی می‌شود سلاح مقاومت لبنان و نحوه استفاده از آن برای دفاع از كشور، سلاح آوارگان فلسطینی در خارج از اردوگاه‌ها و داخل این اردوگاه‌ها و جمع آوری سلاح‌های موجود در شهرهای لبنان و خارج آن.

سلیمان همچنین تاكید كرد: این درخواست برای انجام مذاكرات در سایه حوادث اخیر در كشور و درگیری‌های به وقوع پیوسته صورت می‌گیرد و ما شاهد آن هستیم كه اسرائیل حاكمیت لبنان را نقض می‌كند و خطرات زیادی لبنان را احاطه كرده است.

اخیرا به دنبال وقوع درگیری میان طرفداران و مخالفان نظام حاكم سوریه در لبنان ده‌ها تن كشته و زخمی شدند. ربوده شدن ۱۳ تبعه شیعی لبنانی در سوریه نیز به این درگیری‌ها دامن زد. رهبران لبنان پیشتر از مردم این كشور خواسته بودند خویشتن‌دار باشند.