اوباما رییس جمهور آمریکا برای جلب نظر رای دهندگان آمریکایی خواستار ارائه خدمات دولتی بر بستر تلفن همراه و رایانه های قابل حمل شده است.

به گزارش فارس به نقل از اینفو ورلد، وی همچنین فرمانی صادر کرده تا اطلاعات دولتی راحت تر و به طور گسترده تر در اختیار شرکت ها و موسسات تجاری قرار بگیرد.

این دستورالعمل که به طور رسمی از سوی کاخ سفید منتشر شده نهادهای مهم دولتی را ملزم می کند تا ظرف ۱۲ ماه آینده، نسخه هایی جدید از خدمات دولتی خود را راه اندازی کنند که بر بستر تلفن همراه قابل دسترسی باشد.

بر این اساس حجم گسترده ای از اطلاعات دولتی هم برای تشویق موسسات عمومی به راه اندازی سرویس های نوین الکترونیک در اختیار آنها قرار می گیرد.

انتشار این اخبار بار دیگر به نگرانی ها در مورد امنیت کاربران و نحوه حفاظت از اطلاعات شخصی آنان دامن زده است. حتی در صورت طراحی ایمن پلاتفورم های همراه خدمات دولت الکترونیک این نگرانی وجود دارد که ضعف امنیتی سیستم عامل های همراه و شبکه های اپراتوری همراه به افشای اطلاعات کاربران منجر شود.

در همین حال نزدیک بودن صدور این دستورالعمل به زمان آغاز رقابت های انتخاباتی دو حزب جمهوری خواه و دموکرات شائبه انتخاباتی بودن آن را به شدت افزایش داده است.