حزب الله لبنان با صدور بیانیه‌‌ای كشتار صورت گرفته در شهر الحوله سوریه را محكوم كرد و انجام مذاكرات برای حل و فصل مساله این كشور را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی شبكه المنار، در بیانیه حزب الله لبنان آمده است: ما تاسف و ناراحتی خود را نسبت به كشتار فجیع‌ صورت گرفته در منطقه الحوله واقع در حمص اعلام می‌كنیم.

حزب الله لبنان در این بیانیه به شدت كشتار صورت گرفته را محكوم و اعلام كرد: انجام مذاكرات و روند سیاسی مسالمت آمیز در سوریه تنها راهكار برای خروج از بحران این كشور به شمار می‌آید.

این حزب تاكید كرد: ما همچنان خواهان انجام مذاكرات بدون هرگونه مداخله خارجی هستیم تا اصلاحات مطلوب محقق شده و منافع عالی ملت سوریه حفظ شود.

به دنبال كشتار صورت گرفته در منطقه الحوله دست كم ۱۱۶ تن كشته و ۳۰۰ تن دیگر زخمی شدند. نظام حاكم سوریه نیز اعلام كرد كه این كشتار به صورت از پیش طراحی شده توسط گرو‌ه‌های تروریستی مسلح در سوریه انجام شده است.

حزب الله لبنان همچنین اخبار منتشر شده در خصوص اینكه برادرزاده سید حسن نصرالله دبیركل حزب الله لبنان و یا یكی از نزدیكانش در میان ۱۳ تبعه شیعی لبنانی ربوده شده در سوریه هستند، رد كرد.

نیروهای مسلح سوریه پیشتر ۱۳ تن از اتباع شیعه لبنان را كه بعد از زیارت اماكن مقدس در ایران از طریق سوریه قصد رفتن به كشورشان را داشتند، ربودند.

یكی از سركرده‌های گروه‌های مسلح نیز مدعی شده بود كه پنج تن از رهبران حزب الله لبنان در میان ربوده شدگان حضور دارند.