مقامات بحرینی اعلام كردند كه شش تن از كسانی كه چندی پیش در این كشور به اتهام اقدامات تروریستی دستگیر شده بودند هر كدام به ۱۵ سال زندان محكوم شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبكه الجزیره، دادستانی كل بحرین اعلام كرد كه شش تن از افرادی كه چندی پیش با كمك سازمان امنیتی قطر دستگیر شده‌اند هر كدام به ۱۵ سال زندان محكوم و دو تن از آنها نیز تبرئه شده‌اند.

بنا به گفته دادستانی بحرین، این افراد با برخی دستگاه‌های امنیتی كشورهای همسایه در ارتباط بودند و قصد داشتند دست به عملیات تروریستی در بحرین بزنند.

مقامات قضایی بحرین همچنین اعلام كردند كه با تحقیقات به عمل آمده در داخل و خارج بحرین مشخص شده كه این شش تن حمله به برخی مراكز دولتی و چند تن از مقامات ارشد بحرین را در دستور كار خود داشته‌اند.

بنا به گفته مقامات قضایی بحرین، از این شش تن كه به ۱۵ سال زندان محكوم شده‌اند سه تن آنها به دلیل حضور نداشتن در دادگاه به صورت غیابی محكوم شده‌اند.

در همین حال نیروهای امنیتی بحرین با ده‌ها تن از مردم این كشور را كه قصد داشتند راه‌های ارتباطی در برخی شهرهای بحرین را مسدود كنند درگیر شدند و با پرتاب گاز اشك‌آور اقدام به متفرق كردن تظاهركنندگان كردند.

تظاهركنندگان بحرینی با آتش زدن لاستیك و گذاشتن موانع بر سر راه‌های اصلی در برخی شهرهای بحرین نسبت به اقدامات خشونت‌آمیز نیروهای امنیتی بحرین اعتراض كردند.

از سوی دیگر، خلیفه بن سلمان آل خلیفه، نخست وزیر بحرین كه با اعتراض‌های مردمی گسترده‌ای علیه خود رو به روست مدعی شد كه مساله اتحاد میان كشورهای عضو شورای همكاری خلیج فارس یك خواسته ملی در بحرین است و كشورهای عضو شورا تلاش می‌كنند تا خواسته‌های ملت‌های خود را برآورده كنند.

وی در دیدار برخی از مسئولان بحرینی گفت: دولت بحرین با كمك و آگاهی ملت با وجود تلاش برخی‌ها كه قصد دارند كشور را به آشوب بكشند یقینا از این وضعیت سربلند بیرون خواهد آمد.

خلیفه بن سلمان ادامه داد: ادامه ناآرامی‌ها و فتنه‌گری در كشور نشان دهنده این است كه كسانی كه در پشت حوادث بحرین قرار دارند مصلحت كشور و ملت بحرین را نمی‌خواهند.