كارتر می‌گوید كه اخوان‌المسلمین مصر به معاهده كمپ دیوید پایبند خواهد ماند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت النشره،‌ جیمی كارتر، رئیس جمهوری اسبق آمریكا كه برای نظارت بر انتخابات مصر به این كشور سفر كرده گفت: اخوان‌المسلمین مصر تنها خواهان انجام اصلاحات جزئی در معاهده صلح مصر و اسرائیل شده‌ و قصد لغو این معاهده را ندارد و همچنان به آن پایبند خواهد بود.

توافقنامه كمپ دیوید ۳۳ سال قبل در سال ۱۹۷۹ میان مناخم بگین، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و انور سادات،‌ رئیس جمهوری اسبق مصر با حضور جیمی كارتر امضا شد.

كارتر درخصوص انتخابات ریاست جمهوری مصر عنوان داشت: این اولین باری است كه من در روند انتخابات ریاست جمهوری مصر حضور دارم و هیچ اطلاعاتی درباره وظایف رئیس جمهوری منتخب، اختیارات وی و رابطه‌اش با پارلمان مصر ندارم.

كارتر همچنین عنوان داشت كه تاكنون قانون اساسی جدیدی كه وظایف و حیطه اختیارات نخست وزیر مصر را مشخص كند، در این كشور وضع نشده است.

رئیس جمهور اسبق آمریكا در پایان ضمن انتقاد از اختیارات مطلق كمیته عالی انتخابات ریاست جمهوری مصر، گفت: تصمیماتی كه این كمیته در خصوص انتخابات اتخاذ كرده، تصمیماتی جدی و نهایی است و هیچ گونه بازنگری در آن‌ امكان ندارد. این امری است كه ما در هیچ كشور جهان تاكنون شاهد آن نبوده‌ایم.