در حالی كه رهبران حزب‌الله لبنان و جنبش امل از مردم این كشور خواستند تا بدون برگزاری هرگونه تظاهرات در واكنش به ربوده شدن اتباع لبنانی در سوریه كاملا خویشتندار باشند، وزارت خارجه تركیه از سلامتی اتباع لبنانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی شبكه المنار، رهبران جنبش‌های امل و حزب‌الله لبنان در واكنش به درخواست برخی افراد در شبكه‌های اجتماعی مبنی بر برگزاری تظاهرات و بستن راه‌ها در اعتراض به ربوده شدن اتباع لبنانی در سوریه اعلام كردند كه برگزاری هرگونه تظاهرات هیچ كمكی به حل این مساله نخواهد كرد.

اخیرا گروه‌های مسلح سوریه ۱۳ تبعه شیعی لبنان را در شهر حلب سوریه ربودند كه این مساله خشم و اعتراض مردم لبنان به ویژه شیعیان را برانگیخت.

رهبران جنبش‌های امل و حزب‌الله لبنان در ادامه تاكید كردند: هر كسی كه حسن نیت دارد، نباید برای برگزاری تظاهرات در واكنش‌ به این مساله درخواست كند چرا كه این به نفع دوستان ربوده شده ما نیست و مردم لبنان باید در بالاترین درجه از صبر و خویشتن داری باشند.

از سوی دیگر وزارت خارجه تركیه اعلام كرد كه اتباع ربوده شده لبنانی وارد اراضی این كشور نشدند اما شرایط جسمی آنها خوب است.

نجیب میقاتی، نخست‌وزیر لبنان نیز سفر خود را به تركیه به دنبال این مساله به تاخیر انداخت و اعلام كرد كه تماس‌ها و تلاش‌ها برای آزاد سازی اتباع لبنانی همچنان ادامه دارد.

وی در ادامه افزود: به تاخیر انداختن سفر من بعد از انجام رایزنی با میشل سلیمان، رئیس جمهوری لبنان و تعدادی از مسئولان تركیه صورت گرفت.

هنوز اخبار تایید شده‌ای در خصوص آزادی این اتباع لبنانی منتشر نشده است.

درگیری‌ها بر سر حمایت از حكومت بشار اسد یا مخالفت با آن به لبنان كشیده شده و با ربوده شدن تعدادی از اتباع شیعه لبنانی در شهر حلب سوریه از سوی مخالفان حكومت اسد، این درگیری‌ها بیش از پیش نمایان شده است.