به دنبال وخامت اوضاع بهداشتی ساكنان نوار غزه و سخت بودن شرایط امدادرسانی، سازمان بهداشت جهانی، محاصره نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی را محكوم كرده و خواهان پایان یافتن هرچه سریع‌تر این محاصره شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه اماراتی البیان، در مصوبه تصویب شده از سوی سازمان بهداشت جهانی محاصره نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی اقدامی محكوم شمرده شد.

عربستان و چند كشور عربی دیگر به دلیل وخامت اوضاع بهداشتی در مناطق مختلف فلسطین از جمله قدس شرقی از سازمان بهداشت جهانی خواسته بودند تا در این خصوص مداخله كند.

در این مصوبه كه با ۵۶ رای موافق وشش رای مخالف و ۴۸ رای ممتنع در غیاب ۷۲ عضو دیگر این سازمان به تصویب رسید از رژیم صهیونیستی خواسته شده تا هر چه سریعتر به محاصره نوار غزه پایان دهد چرا كه محاصره این منطقه منجر به كمبود شدید دارو و امدادهای پزشكی شده است.

در ادامه اعضای این سازمان از رژیم صهیونیستی خواستند تا به سیاست‌ها و رویكردهای خود كه منجر به وخامت شرایط بهداشتی بیماران و مرگ آنان در فلسطین می‌شود پایان دهد.

این كشورها از اسرائیل خواستند تا به حكم دادگاه كیفری بین‌المللی كه در ژوئیه ۲۰۰۴ صادر شد و بر اساس آن تاكید شده كه ساخت دیوار حائل پیامدهای وخیمی را برای ساكنان فلسطین اشغالی به دنبال دارد عمل كند.

دادگاه كیفری بین‌المللی از اسرائیل خواسته بود تا امدادهای پزشكی را برای مردم فلسطین كه در سرزمین‌های اشغالی ساكن هستند فراهم كند.

سازمان بهداشت جهانی هم‌چنین نیروهای اسرائیلی را به فراهم ساختن شرایطی برای رفت‌وآمد آسان‌تر بیماران و پزشكان فلسطینی و آمبولانس‌ها و بهبود شرایط بهداشتی زندانیان به ویژه زنان و كودكان دعوت كرد.

تشكیلات خودگردان فلسطین نیز خواستار اقدامی بین‌المللی برای اجرای این مصوبه سازمان بهداشت جهانی شده بود. ‌