نمایندگان اسلامگرای پارلمان الجزایر در اعتراض به تقلب در انتخابات پارلمانی اخیر این کشور، اولین جلسه مجلس نمایندگان جدید را به تعطیلی کشاندند.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری "الجزیره"، نمایندگان ائتلاف الجزایر سبز متشکل از ۳ حزب جنبش جامعه صلح، جنبش اصلاحات ملی و جنبش النهضهٔ در حالی که پلاکاردهایی قرمز در محکوم کردن تقلب در انتخابات پارلمانی را با خود حمل می کردند، از اولین جلسه مجلس نمایندگان الجزایر خارج شدند.

این گروه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که حق خود را برای مبارزه پارلمانی و ممانعت از بسته نگه داشتن فضای سیاسی و مصادره حق مردم در زمینه آزادی، کرامت و گردش صلح آمیز قدرت محفوط می داند.

این بیانیه افزود: مخالفان سیاسی به وظایف خود برای خدمت به مردم و پرداختن به مسائل مورد توجه مردم الجزایر عمل خواهند کرد.

این در حالی است که "دحو ولد قابلیهٔ"، وزیر کشور الجزایر به احزاب سیاسی درباره تحریم پارلمان جدید و تاسیس "پارلمان مردمی موازی" هشدار داده و اعلام کرد که این امر تهدیدی خطرناک برای دولت قانون به شمار می آید.

بر اساس نتایج انتخابات پارلمانی الجزایر که در ماه می گذشته انجام شد، جبهه آزادیبخش ملی ۲۰۸ کرسی از مجموع ۴۶۲ کرسی پارلمان را به دست آورد؛ همچنین تجمع ملی دمکراتیک به رهبری "احمد اویحیی" با کسب ۶۸ کرسی در جایگاه دوم قرار گرفت.