سه همسر اسامه بن لادن پس از گذشت یك سال از مرگ او همچنان به وی وفادار هستند و از دادن اطلاعات امتناع می‌كنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی میل، پس از حمله نیروهای ویژه آمریكایی به محل اختفای اسامه بن لادن رهبر سابق القاعده در منطقه ابیت آباد پاكستان در سال ۲۰۱۱ سه همسر او بازداشت شدند.

یك مامور اطلاعاتی پاكستانی كه از همسران بن لادن بازجویی كرده، اظهار داشت:همسران بن لادن در مقابل ارائه اطلاعات مقاومت می‌كنند.

این مامور اظهار داشت: جوان‌ترین همسر بن لادن "امل الساده" هنگامی كه با سئوال‌های بازجویان مواجه می‌شد، كنترل خود را از دست می‌داد و عصبانی می‌شد. دو همسر دیگر بن لادن كه عربستانی بودند نیز به سئوال‌ها پاسخ نمی‌دادند و سكوت می‌كردند.

به رغم شرارت‌هایی كه بن لادن در سراسر جهان انجام داده بود، همسران وی به شدت از او حمایت می‌‌كردند.

این مامور اطلاعاتی اظهار داشت: زمانیكه از امل الساده سئوال می‌شد، عصبانی بود و به ندرت اظهارنظر می‌كرد. اما برخی اوقات انعطاف‌پذیر می‌شد و چیزهایی در مورد بن لادن می‌گفت.

امل الساده كه در حمله به محل اقامت بن لادن زخمی شده بود، زمانی كه ۱۸ سال داشت با بن لادن كه در دهه ۴۰ زندگی خود بود ازدواج كرد. او یك زن یمنی است. پاكستان سه بیوه و ۱۱ فرزند به لادن را ماه گذشته به عربستان سعودی فرستاد.

یك دادگاه در پاكستان آنها را به خاطر ورود غیرمجاز به پاكستان محاكمه كرد و پس از اتمام دوره زندان آنها، این افراد به عربستان فرستاده شدند.