رهبر حزب "مردم پاكستان" اعلام كرد كه رئیس‌جمهوری سابق پاكستان مسئول قتل بی‌نظیر بوتو است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، "بیلاوال بوتو زرداری"، رهبر حزب "مردم پاكستان" و پسر بی‌نظیر بوتو، در مصاحبه‌ای با شبكه خبری "سی‌.ان.ان" و در جریان سفر خود به واشنگتن گفت: ژنرال "پرویز مشرف"، رئیس‌جمهوری سابق پاكستان از تهدیدهایی كه مادرم با آن‌ها رو به رو بود، آگاهی داشت و خود نیز پیشتر او را تهدید كرده بود.

رهبر حزب "مردم پاكستان" در ادامه گفت، مشرف به بی‌نظیر بوتو گفته بود كه امنیت وی مستقیما در گروی همكاری و ارتباط داشتن با اوست.

این در حالی است كه هنگامی كه رئیس‌جمهوری سابق پاكستان علاقه‌ای به بازگرداندن دموكراسی به این كشور نشان نداد، مادرم سخن گفتن علیه وی را آغاز كرد و این امر باعث شد تا شرایط امنیتی برای وی كمتر شود.

"بیلاوال بوتو زرداری"، در ادامه مصاحبه خود با شبكه خبری "سی‌.ان.ان" افزود: در حقیقت "اسامه بن لادن"،‌ رهبر سابق القاعده پنج بار تلاش كرد تا مادرم را بكشد و حمله نهایی در ۲۷ دسامبر ۲۰۰۷ با موفقیت همراه شد.

وی گفت: القاعده دستور حمله طالبان به مادرم را صادر كرد و مشرف نیز كه از این توطئه مطلع بود، شرایط و كنترل شرایط امنیتی برای مادرم را از بین برد.

رهبر حزب "مردم پاكستان" در پاسخ به سوالی در مورد ۳۳ سال حبس دكتر "شكیل آفریدی" به اتهام كمك به سیا برای یافتن محل اختفای بن لادن، گفت، هیچ كشوری به شهروندان خود اجازه نمی‌دهد تا با سرویس اطلاعات خارجی و علیه قانون كشورش همكاری داشته باشد.

این رهبر جوان به این نكته اشاره كرد كه روابط میان اسلام آباد و واشنگتن در سال گذشته رو به وخامت گراییده است؛ اما اعلام كرد كه امیدوار است دو كشور اختلافات خود را حل و فصل كنند و برای هدف مشترك به فعالیت با یكدیگر بپردازند.

بیلاوال به شدت از موضع اسلام آباد در زمینه جنگ با تروریسم حمایت كرد و گفت كه برای دولت باراك اوباما، رئیس‌جمهوری آمریكا هیچ گاه دیر نیست كه از پاكستان در مورد حمله نیروهای آمریكایی به پست مرزی پاكستان و كشته شدن ۲۴ سربازان این كشور عذرخواهی كند.

رهبر حزب مردم پاكستان خاطرنشان كرد: گمان می‌كنم كه عذرخواهی سریع آمریكا یك رفتار انسانی و كامل است.

وی افزود: مایلم بدانم اگر ۲۴ سرباز آمریكایی با چنین روشی در مرز مكزیك كشته می‌شدند جامعه آمریكا چه واكنشی نشان می‌داد.