بر اساس نتایج غیر رسمی و با شمارش ۹۵ درصد آرای کل کشور، محمد مرسی نامزد اخوان المسلمون با کسب ۲۵ درصد آرا پیروز دور اول انتخابات شد و احمد شفیق با کسب ۲۴ درصد آرا در رتبه دوم قرار گرفت.

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری الجزیره قطر، آخرین نتایج غیر رسمی اعلام شده از شمارش ۹۵ آرای انتخابات ریاست جمهوری مصر نشان می‌دهد که "محمد مرسی"، نامزد جماعت اخوان المسلمون همچنان پیشتاز رقابت‌هاست به طوری که توانست ۲۵ درصد آرا را کسب کند.

بر اساس این گزارش، احمد شفیق آخرین نخست وزیر دوره مبارک نیز با کسب ۲۴ درصد آرا در مقام دوم قرار گرفت به این ترتیب هیچ یک از نامزدها نتوانستند حائز اکثریت آرای مطلق شوند. بنابراین محمد مرسی نامزد اسلامگرا و احمد شفیق از بازماندهای مبارک که مورد حمایت غرب و شورای نظامی است به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری راه یافتند.

رئیس جمهوری آینده مصر باید حداکثر مطلق (۵۰ + ۱ در صد) آرا را به دست آورد و در صورتی که هیچ یک از نامزدهای شرکت کننده در مرحله اول به کسب این میزان از آرا موفق نشود، انتخابات مرحله دوم با حضور دو نامزد حائز بیشترین شمار آرا در روزهای ۱۶ و ۱۷ ژوئن برگزار خواهد شد.

این گزارش می افزاید: حمدین صباحی نامزد ملی گرا با کسب ۲۱% و عبد المنعم أبو الفتوح دیگر نامزد اسلامگرا با کسب ۲۰% در مقام سوم و چهارم قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش، نسبت مشارکت مردم در این دور از انتخابات ریاست جمهوری به ۵۱ درصد رسید.

در حالی که کمیته عالی انتخابات مصر اعلام کرده بود نتیجه رسمی را روز سه شنبه اعلام خواهد کرد ولی پایگاه خبری مصری الیوم السابع به نقل از "حاتم بجاتو"، دبیر کمیته عالی انتخابات ریاست جمهوری مصر اعلام کرد که نتیجه رسمی انتخابات ریاست جمهوری مصر امروز شنبه اعلام می‌شود.