ده‌ها فعال سیاسی مصر با تجمع در یکی از میادین اصلی شهر اسکندریه با آتش زدن تصاویر "احمد شفیق" اعلام کردند که نفس انقلاب به شماره افتاده و حضور در میدان تنها راه نجات انقلاب است.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، ده‌ها فعال سیاسی مصری ساعتی پیش در اعتراض به نتایج آرای اعلام شده درباره "احمد شفیق"، آخرین نخست وزیر حسنی مبارک، رئیس جمهوری مخلوع مصر در میدان "سعد زغلول" شهر اسکندریه تظاهرات کردند.

این تظاهرات‌کنندگان با آتش زدن تصاویر احمد شفیق نسبت به وجود توطئه علیه انقلاب مصر تاکید و اعلام کردند که به نظر می‌رسد، نفس انقلاب به شماره افتاده است و حضور میدان تنها را نجات انقلاب است.

از سوی دیگر "جمال حشمت"، نماینده اسلام‌گرای پارلمان الشعب مصر و عضو کمیته روابط خارجی الشعب نیز تاکید کرد که درباره موفقیت احمد شفیق در انتخابات علامت‌های سوال بسیاری وجود دارد.

حشمت در گفتگو با الیوم السابع افزود: کسی که متهم به کشتار انقلابیون مصری است غیر منطقی است که چنین آرای بالایی به دست آورد.

این ابراز شگفتی و تعجب و در عین حال محکومیت و هشدار درباره میزان آرای به دست آمده توسط احمد شفیق در انتخابات ریاست جمهوری مصر در حالی صورت می‌گیرد که پیشتر و در زمان برگزاری انتخابات ناظران بین المللی این انتخابات از اقدام شفیق در خرید آرای انتخاباتی سخن گفته بودند.

ناظران بین المللی انتخابات ریاست جمهوری مصر تاکید کرده بودند که شفیق آرای مردم را به قیمتی بین ۵۰۰ تا ۲۰۰ پوند مصری خریداری می‌کرده است.