سازمان عفو بین‌الملل در گزارشی، تداوم شکنجه و بدرفتاری با بازداشت شدگان به وسیله سازمان اطلاعات مغرب را محکوم کرد.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری "الیوم السابع"، سازمان عفو بین الملل با محکوم کردن شکنجه افراد بازداشت شده توسط سازمان اطلاعات مغرب، از دولت این کشور خواست چنین اعمالی را متوقف کند.

این سازمان در زمینه آزادی بیان نیز یادآور شد که روزنامه نگاران و اصحاب رسانه به دلیل انتقاد از مقامات دولتی و انتشار گزارش های سیاسی از مسائل حساس، همچنان با محاکمه و زندان روبرو می شوند.

این سازمان به حبس یک ساله "رشید نینی"، مدیر سابق روزنامه "المساء" اشاره کرد که که به علت برملا کردن فساد یکی از نزدیکان پادشاه مغرب با شکنجه و زندان روبرو شد.

این گزارش همچنین به "معاد بلغوات" خواننده مغربی که در جنبش اعتراضی ۲۰ فوریه شرکت داشت و به دلیل خواندن سروده‌ای در اعتراض به خاندان پادشاهی مغرب بارها محاکمه شد، نیز اشاره کرد.

گزارش مذکور همچنین از رفتار وحشیانه که نیروهای امنیتی مغرب برای سرکوب تظاهرات کنندگان دارند و گاهی به کشته و مجروح شدن تظاهرات کنندگان منجر می شود، انتقاد کرد.

از سوی دیگر "مصطفی الرمید"، وزیر دادگستری و آزادی های مغرب، از دستاوردهای کشورش در زمینه حقوق بشر دفاع کرده و یادآور شد که کشورش تلاش های گسترده ای را برای اصلاحات قانون اساسی و پارلمانی انجام داده و قانون اساسی جدید به ماهیت حقوق بشر احترام می گذارد.