یک روزنامه آلمانی با اشاره به مخالفت مقامات اروپایی با برنامه‌های ریاضت اقتصادی صدراعظم آلمان نوشت که وی با طرح‌های موردنظر خود در منطقه یورو تنها مانده است.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه "زوددویچه"، "آنگلا مرکل" صدراعظم آلمان روز به روز تنهاتر می‌شود و کم‌کم دوستان قدیمی وی نیز به جبهه مخالفانش می‌پیوندند. مرکل با سیاستهای ریاضتی مد نظر خود برای حل بحران و راهکارهایی که برای کاهش بدهیهای دولتهای اروپایی مطرح می‌کند باعث می‌شود روز به روز کشورهای بیشتری به صف مخالفانش بپیوندند.

بر اساس این گزارش، بالاخره همه می خواهند صدر اعظم آلمان از سیاستهای ریاضتی خود روی برگرداند. به اعتقاد بسیاری از دولتهای اروپایی کسی که سیاستهای ریاضتی را در پیش می گیرد رشد اقتصادی را فلج می کند. "فرانسوا اولاند" رئیس‌جمهور جدید فرانسه نیز راهکاری دور از سیاستهای ریاضت طلبانه مرکل را برای حل بحران در پیش گرفته است.

در این گزارش با اشاره به تصمیم مرکل آمده است که البته این ظاهر فریبنده‌ای است که آلمان به خود گرفته است. آلمان کشوری نیست که در شرایط بحران روند صرفه جویی و ریاضتی را در پیش گیرد. این کشور با وجود درآمدهای مالیاتی بالایی که دارد اما هر ساله بدهی های بیش تری به بار می آورد و کوه بدهی هایش همچنان رو به افزایش است. آلمان هم در منطقه یورو با افزایش بدهیهایش مواجه است. از طرفی آلمان در پیشبرد اصلاحات نیز در اتحادیه اروپا عملکرد خوبی نداشته است.

زوددویچه به نقل از یکی از نمایندگان سبز پارلمان اروپا نوشت که دولت آلمان در به راه انداختن بحث در زمینه اصلاحات شاگردی موفق است اما در عمل کردن به این طرحهای اصلاحی موفق عمل نمی‌کند.