رئیس پارلمان لبنان با ابراز تعجب از بیانیه ۱۴ مارس برای ساقط کردن دولت از آنها خواست که قبل از این کار در گفتگوهای ملی شرکت کنند.

به گزارش فارس، نبیه بری رئیس پارلمان لبنان در اظهاراتی به روزنامه السفیر تاکید کرد که از مضمون بیانیه نیروهای ۱۴ مارس برای کنار گذاشتن دولت متعجب شده است.

وی خطاب به ۱۴ مارس با حالتی طعنه آمیز تاکید کرد: اگر شما می خواهید دولت بی طرف داشته باشید، لطفا بفرمایید در گفتگوها شرکت کنید.

جریان ۱۴ مارس اخیرا با انتقادات شدید از دولت و تلاش برای جانبدار نشان دادن دولت نجیب میقاتی به دنبال ساقط کردن زودهنگام آن هستند تا بتوانند بر روند انتخابات پارلمانی که سال آینده میلادی در این کشور برگزار خواهد شد، به نفع خود تاثیر منفی بگذارند و از سوی دیگر جلوی مطرح شدن برخی مطالبات عادلانه مردمی در زمینه اصلاح قانون انتخابات را نیز بگیرند.

در این میان البته ولید جنبلاط که این روزها تغییر مواضع وی در میان گروه های لبنانی مشهود است، از طرح میشل سلیمان رئیس جمهور برای دعوت به گفتگوها استقال کرد و هر گونه پیش شرط قرار دادن برای این مذاکرات را رد کرد. وی تاکید کرد که در شرایط کنونی حفاظت از دولت لبنان برای حفظ ثبات در این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است.