سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که این کشور در ملاقات گروه به اصطلاح «دوستان سوریه» در ابوظبی شرکت نمی‌کند، چرا که بررسی اوضاع یک کشور مستقل بدون حضور نماینده دولت قانونی آن صورت می‌گیرد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "الکساندر لوکاشوویچ" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه روز پنج شنبه در کنفرانس مطبوعاتی در مسکو اعلام کرد که در ملاقات گروه به اصطلاح «دوستان سوریه» در ابوظبی در خصوص ایجاد و توسعه اقتصادی نماینده‌ای از جانب دولت سوریه حضور ندارد و به همین دلیل روسیه از شرکت در این اقدام خودداری می‌کند.

لوکاشوویچ گفت: وزارت امور خارجه روسیه دعوتنامه مربوط به شرکت در این ملاقات را دریافت کرده است، ولی طرف روسی از شرکت در چنین نشستی خودداری می‌کند و معتقد نیست که بررسی مسائل مربوط به توسعه اقتصادی یک کشور مستقل بدون حضور نمایندگان رسمی دولت آن امکان پذیر باشد.

لازم به ذکر است که کنفرانس به اصطلاح «گروه سوریه» اول ماه آوریل در استانبول شورای ملی سوریه که هماهنگ کننده اقدامات مخالفین دولت این کشور است را بعنوان تنها نماینده «قانونی» ملت سوریه به رسمیت شناخت و تصمیم گرفت تا گروه کاری برای تهیه تحریم‌هایی علیه رژیم بشار اسد و همچنین بنیادی برای حمایت از مخالفان در سوریه به وجود آورد.