وزارت امور خارجه آمریکا در خصوص بحرین که یکی از همپیمانان اصلی واشنگتن است، اشاره می‌کند که نیروهای نظامی و غیرنظامی مواردی از نقض حقوق بشر را مانند شکنجه، بازداشت‌های غیرقانونی، جلوگیری از آزادی بیان مرتکب شده است.

به گزارش فارس به نقل از شبکه الجزیره، گزارش سالانه حقوق بشر وزارت امور خارجه آمریکا درباره حقوق بشر در کشورهای مختلف جهان روز پنجشنبه منتشر شد.

بر همین اساس "هیلاری کلینتون" وزیر امور خارجه آمریکا در هنگام انتشار این گزارش در واشنگتن گفت: ما می‌دانیم که در قرن بیست و یکم حقوق بشر تنها موضوع مورد بحث آزادی‌های مدنی و سیاسی نیست. ما در حال حمایت از تلاش‌ها در سراسر جهان هستیم تا به مردم در جوامع خود قابلیت ابراز عقیده بدهیم.

اما وزارت خارجه آمریکا در این گزارش با اشاره جزیی به بحرین به نقض حقوق بشر در سوریه اشاره کرده و مدعی شده است که دولت دمشق از زور برای سرکوب استفاده می‌کند.

در خصوص بحرین نیز که یکی از همپیمانان اصلی واشنگتن است گزارش سالانه حقوق بشر آمریکا اشاره می‌کند که نیروهای نظامی و غیرنظامی مواردی از نقض حقوق بشر را مانند شکنجه، بازداشت‌های غیرقانونی، جلوگیری از آزادی بیان مرتکب شده است.

بر اساس گزارش سالانه حقوق بشر آمریکا سال ۲۰۱۱ سالی قابل توجه بود چرا که رویدادهایی در خاورمیانه و شمال آفریقا روی داد و این رویدادها به ضوح بر این گزارش تاثیر گذاشت.

این گزارش همچنین به ایران نیز اشاره کرده و مدعی شده است تهران به نادیده گرفتن حقوق بشر شهروندان خود از جمله آزادی‌های بیان و مذهب و انجمن‌ها ادامه می‌دهد.

گزارش سالانه حقوق بشر وزارت خارجه آمریکا در حالی منتشر می‌شود که واشنگتن با حمایت از رژیم‌های دیکتاتوری از جمله بحرین و عربستان نقض حقوق بشر در این کشورها نادیده می‌گیرد و با حمایت از مخالفان سوری غیرمستقیم در ریختن خون مردم بیگناه سوریه مشارکت می‌ورزد.