دبیر كل حزب الله لبنان در واكنش به ربوده شدن برخی اتباع لبنانی در سوریه ضمن درخواست از مردم این كشور برای دوری از هرگونه اقدام خشونت آمیز تاكید كرد كه حزب الله لبنان به همراه دیگر مسئولان تمام تلاش خود را برای بازگرداندن این افراد به كار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی شبكه المنار، سید حسن نصرالله، دبیركل حزب الله لبنان در خصوص ربوده شدن چند تن از شهروندان لبنانی در سوریه عنوان داشت: حزب الله لبنان و جنبش امل این مساله را پیگیری می‌كنند و ما معتقدیم كه افراد ربوده شده به مثابه امانتی در دستان ما هستند.

وی در ادامه افزود: ما شبانه روز برای بازگشتن آنها به خانواده‌هایشان تلاش می‌كنیم و از مردم می‌خواهیم تا دست به هیچ گونه خشونتی در خصوص این مساله نزنند.

نصرالله همچنین تاكید كرد: من از طرف نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان و رهبران حزب الله و جنبش امل اعلام می‌كنم كه این اقدام كاملا محكوم است و دولت لبنان باید به وظایف خود در این زمینه عمل كند. ما تماس‌هایی با نجیب میقاتی، نخست وزیر لبنان در این خصوص برقرار كرده‌ایم.

وی در ادامه عنوان داشت: معترضان نباید راه‌ها را ببندند و نمی‌خواهیم كه مشكلی با ارتش و یا نیروهای امنیتی بوجود آید و به همین دلیل از تمام ساكنان ضاحیه جنوبی، البقاع و تمام مناطق دیگر لبنان می‌خواهم كه به این سخنان توجه كنند.

نصرالله همچنین تاكید كرد: برخی افراد در لبنان به دنبال این مساله تهدید كردند كه اتباع سوری را می‌ربایند این اقدام كاملا ممنوع و از لحاظ اخلاقی و شرعی حرام است. اتباع سوری برادران ما هستند و كسی نباید خودسرانه عمل كند.

وی در ادامه افزود: تماس‌ها با مسئولان سوری و برخی كشورهای منطقه‌ای آغاز شده است و ما از هیچ اقدامی برای بازگرداندن این افراد دریغ نمی‌كنیم. همگان باید به وظایف خود در این زمینه عمل كنند تا پایان خوشی برای این ماجرا رقم بخورد.