هوگو چاوز برای اولین بار پس از بازگشت از معالجات پزشكی در كوبا، در یك برنامه زنده تلویزیونی حاضر شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، هوگو چاوز، رئیس‌جمهوری ونزوئلا كه دو هفته است از معالجات درمانی خود در كوبا به كشورش بازگشته، در یك برنامه زنده تلویزیونی حاضر شد؛ برنامه‌ای كه نزدیك به دو ساعت به طول انجامید.

وی در این مصاحبه‌ای تلویزیونی به وضعیت جسمانی خود كه اطلاعات اندكی در خصوص آن وجود دارد، اشاره‌ای نكرد.

پیشتر عدم حضور چاوز در محافل عمومی بیش از حد انتظار به طول انجامید و باعث مطرح شدن گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر وخیم‌تر شدن شرایط جسمانی او و عدم توانایی وی برای حضور در انتخابات ریاست جمهور ماه اكتبر شد.

چاوز ۵۷ ساله در این برنامه تلویزیونی بسیار پرهیجان و با انرژی ظاهر شد و تاكید كرد، در انتخابات هفتم اكتبر كاندیدا خواهد بود.

چاوز گفت: شكستی كه ما به اپوزیسیون وارد خواهیم كرد، بی‌سابقه خواهد بود. ورود به یك مرحله جدید بخشی از چالش پیش روی ما است.

رئیس‌جمهوری ونزوئلا خاطر نشان كرد: در صورت پیروزی برای یك دوره شش ساله دیگر دولتش به دنبال رشد اقتصادی هشت درصدی و تورم تك رقمی خواهد بود.

چاوز به دلیل بیماری سرطان، در كوبا تحت رادیوتراپی قرار گرفت. معالجات جدید وی ۱۱ مه به پایان رسید. وی در سخنان خود تلاش كرد نشان دهد در مسیر بهبود وضعیت جسمانی‌اش قرار دارد و به‌زودی كمپین انتخاباتی خود را آغاز می‌كند.