نتایج تازه‌ترین نظرسنجی یک موسسه آمریکایی، نشان می‌دهد که اکثر مردم آمریکا خواستار خروج ارتش کشورشان از غرب اروپا هستند.

به گزارش فارس به نقل از شبکه راشاتودی، طبق نظرسنجی‌هایی که هفته جاری توسط موسسه نظرسنجی "راسموسن" منتشر شد، بیش از نیمی از مردم آمریکا خواهان خروج ارتش کشورشان از غرب اروپا هستند.

بر اساس این نظرسنجی، ۵۱ درصد از مردم آمریکا خواستار تخلیه تمامی پایگاههای آمریکا در سراسر اروپا هستند و تنها ۲۹ درصد از مردم آمریکا با پایان عملیات آمریکا در اروپا مخالفند و ۲۰ درصد نیز اعلام کردند که تصمیمی در اینباره نگرفته‌اند.

نتایج این بررسی، از نظرسنجی اخیر تلفنی که یکهزار آمریکایی در آن شرکت داشتند و همگی اعلام کردند که قرار است در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۲ آمریکا شرکت کنند، به دست آمده است و تنها ۳ درصد خطای نمونه‌گیری داشته است.

بر اساس این گزارش، نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که مردم آمریکا حتی از عملیات‌های غیرنظامی کشورشان در دیگر کشورها خسته شده‌اند.

در سالهای اخیر، "باراک اوباما" رئیس‌جمهوری آمریکا، حضور ارتش آمریکا در غرب اروپا را کاهش داده است اما نیروهای آمریکایی هنوز در حال گسترش هستند و تقریباً‌در تمامی نقاط جهان مستقر شده‌اند.