پس از آن که آمریکا نتوانست در نشست شیکاگو اسلام‌آباد را متقاعد به بازگشایی هرچه سریع‌تر مسیر تدارکاتی ناتو کند، صبح امروز یک پهپاد آمریکایی با حمله به منطقه وزیرستان باعث کشته شدن چهار تن شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در میرانشاه، یکی از مقامات سیاسی دولت فدرال در منطقه قبایلی وزیرستان شمالی با تأیید این خبر گفت: پهپاد جاسوسی آمریکا ۲ موشک به سمت یک منزل مسکونی در منطقه وزیرستان شمالی شلیک کرد که بر اثر آن ساختمان مذکور کاملاً تخریب و چهار شبه‌نظامی خارجی نیز کشته شدند.

این حمله، سومین حمله پهپادهای آمریکایی به پاکستان پس از تصویب قطعنامه بازنگری در روابط آمریکا در مجلس پاکستان است.

مجلس پاکستان در این قطعنامه، بازگشایی مسیر ناتو در این کشور که به دنبال حمله شش ماه پیش ناتو به مرز پاکستان مسدود شده است را منوط به صورت عذرخواهی رسمی آمریکا به خاطر این حمله و توقف حملات پهپادهای آمریکایی به خاک این کشور کرد.

این در حالی است که آمریکا حاضر به پذیرش خواست پاکستانی‌ها نشد و سعی کرد با اعمال فشار بر پاکستان این مسیر را بدون هیچ قید و شرطی بازگشایی کند.

آمریکایی‌ها حتی برای نیل به این هدف، رئیس جمهور پاکستان را در آخرین لحظات به کنفرانس سران ناتو در شیکاگو که یکشنبه و دوشنبه این هفته در آمریکا برگزار شد دعوت کردند و تلاش کردند تا با استقبال سرد از "آصف علی زرداری" وی را مجبور به پذیرش درخواست خود کنند.

اما این تلاش آمریکایی‌ها نیز بی‌نتیجه ماند و رئیس جمهور پاکستان در ملاقات با "هیلاری کلینتون" وزیر خارجه آمریکا در شیکاگو به صراحت اعلام کرد که خسارت کشته شدن ۲۴ مرزبان پاکستانی در حمله ناتو باید توسط آمریکا جبران شده و حملات پهپادهای آمریکایی نیز باید متوقف شود.

با این حال، برخی مقامات آمریکایی اعلام کردند که پاکستان همچنان باید تحت فشار قرار گرفته و پیام روشنی در این باره به این کشور داده شود.