دانشجویان کانادایی در اعتراض به طرح افزایش ۷۰ درصدی شهریه های دانشگاهی روز گذشته تظاهرات کردند که در جریان آن پلیس ۳۰۰ نفر را دستگیر کرد.

به گزارش مانیتورینگ فارس، با وجود تصویب قانون جدید دولت کانادا برای اعمال محدودیت نسبت به برگزاری تظاهرات ها، دانشجویان این کشور روز گذشته در ادامه اعتراض سه ماهه به افزایش شهریه های دانشگاهی به خیابان های شهر مونترال آمدند.

بر اساس قانون جدید دولت محلی "کبک" که روز جمعه به تصویب رسید، پلیس باید از ۸ ساعت قبل نسبت به برگزاری هرگونه تظاهرات که شامل ۵۰ نفر یا بیشتر شود، آگاهی یابد.

شبکه تلویزیونی الجزیره گزارش داد این قانون موجب افزایش خشم دانشجویان کانادایی شده و قرار است امروز نیز برای ادامه اعتراض های خود بدون اطلاع پلیس این کشور دست به تظاهرات بزنند.

در جریان تظاهرات روز گذشته بیش از ۳۰۰ دانشجوی معترض دستگیر و ۲۰ نفر نیز مجروح شدند.

پلیس کانادا تظاهرات را بر اساس قانون جدید مصوب دولت کبک غیرقانونی توصیف کرد و ۳۰۰ نفر از معترضان را نیز به خاطر سرپیچی در برابر قانون دستگیر کرد.

پلیس کانادا اعلام کرد که برخی از معترضان به سوی افسران پلیس دوچرخه پرتاب می کردند و چندین تن دیگر نیز ماسک به صورت زده بودند و آئین ناما اخیری که چنین حرکاتی را در جریان برگزاری تظاهرات ممنوع اعلام کرده است را نقض کردند.

دانشجویان استان شرقی "کبک" کانادا تقریبا تظاهرات روزانه ای را در هفته های گذشته با هدف اعمال فشار به دولت برای لغو طرح افزایش ۷۰ درصدی شهریه های دانشگاهی در طول پنج سال آینده برپا کرده اند.