تحرکات مسلحانه لبنان دیروز نیز با بستن بزرگراه‌ها و مسیرهای تردد ادامه داشت، البته بیروت با استقرار گسترده ارتش در آرامش نسبی قرار داشت.

به گزارش فارس به نقل از الجزیره ، ناآرامی‌های لبنان از سوی شبه نظامیان مسلح در بخش‌های مختلف این کشور دیروز نیز ادامه پیدا کرد، برخی تحرکات مسلحانه در بخش‌های مختلف لبنان مشاهده می‌شد که ارتش با آنها مقابله می‌کرد، خبرگزاری ملی لبنان گزارش داد که تعدادی از افراد مسلح برخی مسیرهای تردد و بزرگراه‌های لبنان را بسته‌اند، بیشتر محورهای تردد در منطقه عکاریه، مسیر وادی الجاموس و شهر حلبا از جمله این بخش‌ها بود.

بستن مسیر بین‌المللی در منطقه جدیتا در بقاع مرکزی از دیگر اقدامات افراد مسلح بود، آنها همچنین بزرگراه ساحلی را نیز در دو مسیر بستند که البته ساعاتی بعد از این اقدام با دخالت ارتش خنثی شده و بزرگراه به حالت عادی درآمد.

خبرگزاری لبنان همچنین گزارش داد که ۳ راکت نیز در منطقه جبل محسن فرود آمده که یکی از آنها در منطقه آمریکایی‌ها بوده است. ناظران هدف از شلیک این راکت‌ها را بر انگیختن مجدد درگیری‌ها میان این منطقه با باب التبانه می‌دانند.

شرکت کنندگان در مراسم تشییع جنازه شیخ احمد عبدالواحد که بنا به القائات جریان های مخالف دولت لبنان سعی می کردند آن را تبدیل به نمادی برای اختلاف مذهبی در این کشور و مخالفت با ۸ مارس و حزب الهل لبنان کنند، شعارهایی علیه بشار اسد رئیس جمهور سوریه و حزب الله لبنان سر می دادند. این در حالی بود که بنا به دعوت المستقبل شهر طرابلس دیروز را در اعتصاب به سر برد.

در همین راستا نبیل العربی دبیرکل اتحادیه عرب نیز با نجیب میقاتی و عدنان منصور نخست وزیر و وزیر خارجه لبنان تماس گرفته و همبستگی اتحادیه با دولت لبنان در تلاش برای توقف خشونت ها را به آنها ابلاغ کرد.

با وجود ادامه درگیری‌ها در بخش‌های مختلف، بیروت دیروز آرامشی شکننده را تجربه کرد و ارتش نیز همچنان استقرار خود در بخش‌های مختلف این شهر را حفظ کرد. در درگیری های دو روز پیش در این شهر دو نفر کشته و ۱۸ نفر دیگر زخمی شده بودند.