معترضان آمریکایی در اعتراض به دخالت شرکت هواپیمایی "بوئینگ" در ساخت هواپیما و موشک برای ارتش آمریکا مقابل ساختمان مرکزی این شرکت در شیکاگو تظاهرات کردند.

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری "سی بی اس"، همزمان با پایان نشست کشورهای عضو ناتو در شیکاگو، تظاهراتکنندگان ضد ناتو پیش از تظاهرات در مقرهای مربوط به کمپین های انتخاباتی"باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا، به سمت مرکز شرکت "بوئینگ" راهپیمایی کردند و اعتراض خود را به دخالت شرکت "بوئینگ"در ساخت هواپیما و موشک برای ارتش آمریکا به تصویر کشیدند.

تظاهرات کنندگان آمریکایی که ساعت۹ صبح به وقت محلی روز گذشته راهپیمایی و تظاهرات خود را به سمت مرکز شرکت هواپیمایی"بوئینگ" آغاز کردند، این شرکت را یک "سازمان جنگی" توصیف کردند که "ماشین های جنگی" تولید می کند.

"سی بی اس" گزارش داد که افسران پلیس و پرسنل امنیتی آمریکا ساعت ۱۱ صبح به وقت محلی در محل های خود مقابل ساختمان شرکت "بوئینگ" مستقر شدند؛ سگ های بمب یاب نیز مقابل این ساختمانی که بوئینگ چندین طبقه فوقانی آن را اشغال کرده است‌، دیده می شدند؛ امور تجاری شرکت روز گذشته فعال بود اما بر اساس گزارش‌های رسیده، بیشتر کارمندان بوئینگ از منزل مشغول کار بودند.

در ادامه این خبر آمده است که تظاهرات کنندگان آمریکایی به محض رسیدن مقابل ساختمان بوئینگ در حدود ساعت ۱۱:۲۰دقیقه صبح به وقت محلی، بسیاری از آنها در خیابان دراز کشیدند و تظاهر به مردن کردند.

یکی از شرکت کنندگان در این تظاهرات با اشاره به اینکه مخالفت ها در اعتراض به بوئینگ تنها به دلیل ساخت ماشین آلات این شرکت برای ارتش آمریکا نیست، اعلام کرد: تعجب من از این است که چرا مقامات شرکت بوئینگ به رغم سود ۹.۷ میلیارد دلاری چندین ساله خود، ۱۴ هزار و ۶۸۲نفر از کارمندانش را اخراج کرده است؛ وقتی در سال ۲۰۰۱ میلادی مقامات شرکت بوئینگ از سیاتل به شیکاگو آمدند، معافیت بیست ساله مالیات بر املاک گرفتند که این امربرای شهر ما ۶ میلیارد دلار هزینه در بر داشت؛ در سال جاری ما ۱۲ کلینیک سلامت روانی که مسکن افرادی بود که در شرایط فعلی احتمالا بی خانمان شده اند، تعطیل کردیم.

یکی از سخنگویان این شرکت اعلام کرد که از دید او تاسف بار است که بسیاری از معترضان فکر می کنند شرکت بوئینگ ماشین آلات جنگی تولید می کند.

خبر برگزاری این تظاهرات در اعتراضبه دخالت شرکت هواپیمایی "بوئینگ" در ساخت هواپیما و موشک برای ارتش آمریکا در شرایطی گزارش می شود که شرکت بوئینگ هفته گذشته پنجره های خود را با پانل های آلومینیومی پوشاندند؛ پانل هایی که هدف از آنها اعلام آمادگی برای خراب کاریهای احتمالی در جریان تظاهرات مردم بود.

دو تن از فعالان حاضر در اینتظاهرات نیز نمادی را از روی نرده های فلزی مقابل شرکت بوئینگ آویزان کرده بودندکه روی آن نوشته شده بود: "غذا، نه بمب"؛ "سی بی اس" بااستناد به اعلام پلیس آمریکا نوشت که تاکنون گزارشی از دستگیری معترضان دریافت نشده است.

خبرنگار شبکه خبری "سی بیاس" گزارش داد که معترضان اجازه تظاهرات را نداشتند اما به این حال تظاهرات کنندگان این رویداد برنامه ریزی شده را به هیچ وجه تظاهرات نمی دانستند و آن را یک مهمانی پیروزی می دانستند که با غذا، دلقک ها و موسیقی کامل می شد.