الازهر مصر با اعلام مخالفت خود با تاسیس و ایجاد حسینیه شیعیان در این كشور مدعی شد، تاسیس حسینیه‌ها در مصر باعث ایجاد اختلافات طایفه‌ای و از بین رفتن وحدت مردم می‌شود!

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، احمد الطیب، شیخ الازهر، در بیانیه‌ای پس از نشست با رهبران جریان‌های سلفی‌ مصر اظهار داشت: ایجاد مساجد با گرایش‌های طائفه‌ای با عنوان حسینیه‌ یا تحت هر نام دیگری به جز نام مسجد و خانه خدا نشان دهنده وجود گرایش‌های طایفه‌ای است كه سنی‌های مصر این اقدامات را نمی‌پذیرند.

وی در ادامه مدعی شد: ایجاد این مساجد طایفه‌ای كه به مذهب خاصی تعلق دارد باعث از بین رفتن اتحاد مردم مصر و ایجاد اختلاف میان آنها می‌شود.

احمد الطیب تاكید كرد: این مخالفت الازهر و سنی‌ها به معنی دشمنی با كشورهای اسلامی نیست بلكه به معنای مخالفت قاطعانه با تمام اقداماتی است كه با هدف ایجاد عبادت‌گاه‌هایی به غیر مساجد انجام می‌شود تا فرهنگ طایفه‌گرایی و تنفر از صحابه رسول(ص) را ترویج دهند!

وی اظهار داشت كه سنی‌ها مخصوصا در مصر كه بر عقاید خود پایبند هستند با این قبیل اقدامات مخالف هستند. دولت فاطمی كه در مصر به وجود آمد عقاید تندرویی داشت، در حالی كه مصر با ساقط كردن دولت فاطمی این افكار را برنتافت و آن را كنار زد. مصری‌ها احترام و محبت بسیار زیادی را نسبت به اهل بیت رسول خدا (ص) و صحابه گرامی آن حضرت قائل هستند.

اخیرا به دنبال سفر شیخ علی الكورانی، یكی از مراجع شیعه به مصر و مطرح كردن ایده تاسیس حسینیه در این كشور بحث و جدل‌های فراوانی در محافل سیاسی و فكری مصر پدید آمده است به طوریكه برخی معتقدند این اقدامات باعث افزایش نفوذ شیعیان در مصر می‌شود.

هم‌چنین اخباری در خصوص اینكه مسئولان مصری دستور بسته شدن حسینیه تازه تاسیس در مصر را صادر كرده‌اند منتشر شده است.