در پی كشته شدن یكی از اعضای جریان المستقبل لبنان نا آرامی‌های این كشور به بیروت پایتخت این كشور كشیده شده و طی درگیری‌های این شهر هفت تن زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبكه الجزیره، شب گذشته درگیری‌های شدیدی در اطراف مقر اتحادیه عرب در بیروت میان گروه‌های مسلح روی داد كه این درگیری‌های به زخمی شدن هفت تن انجامید.

این درگیری‌ها زمانی آغاز شد كه چندین تن از افراد مسلح در اعتراض به كشته شدن یكی از اعضای جریان المستقبل لبنان اقدام به مسدود كردن راه‌های اصلی شهر بیروت كردند و با ورود افراد مسلح دیگر درگیری‌هایی میان دو طرف روی داد.

چندی پیش یك روحانی سنی به اتفاق یكی از همراهانش در یك مركز ایست بازرسی ارتش توسط نظامیان حاضر در مركز ایست بازرسی مورد هدف گلوله قرار گرفت كه وی و همراهش كشته شدند.

این عالم دینی كه از هواداران جریان المستقبل لبنان بود قصد داشت در یك مراسم حزبی شركت كند و از سوی ارتش لبنان اجازه عبور از مركز ایست بازرسی را داشت اما به دلایل نامعلوم از سوی ارتش لبنان مورد هدف قرار گرفت.

نجیب میقاتی،‌ نخست وزیر لبنان در واكنش به این اقدام ارتش اعلام كرد كه عاملان این جنایت هر كسی كه باشند به شدت مجازات خواهند شد و باید شرایط در مناطق شمالی لبنان هر چه سریعتر به حالت عادی بازگردد.

ارتش لبنان نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام كرد كه كمیته‌ای متشكل از افسران ارشد پلیس لبنان را برای بررسی مساله كشته شدن این عالم دینی و همراهش تشكیل داده و عاملان این اقدام یقینا مجازات خواهند شد.

محمد رشید قبانی، مفتی لبنان نیز با محكوم كردن كشته شدن این عالم دینی اجرای تحقیق سریع و شفاف را در خصوص این مساله خواستار شد.

در همین حال سعد حریری، رئیس جریان المستقبل لبنان با اعلام اینكه عاملان این حادثه باید به مجازات خود برسند از همه هواداران خود خواست تا مقابله به مثل نكنند و از انجام اقدامات مسلحانه بپرهیزند.

حریری كه هم‌اكنون در خارج از لبنان به سر می‌برد با صدور بیانیه‌ای عنوان داشت كه از دولت لبنان خواسته تا فورا كمیته‌ای را برای بررسی شرایط كشته شدن این عضو جریان المستقبل و محاكمه عاملان آن تشكیل دهد.

در هفته گذشته مناطق شمالی لبنان شاهد ناآرامی‌ها و درگیری‌های میان گروه‌های مسلح بود كه این امر به كشته شدن چندین تن از جمله یك كودك انجامید.