نمایشگاهی از کاریکاتورهای کامبیز درم‌بخش با عنوان «تابلو» این هفته در گالری ساربان رونمایی می‌شود.

نمایشگاه کاریکاتورهای «کامبیز درم‌بخش» روز جمعه - ۵ خردادماه – در گالری ساربان افتتاح می‌شود و نمایش آن به مدت ۱۱ روز در این مجموعه ادامه دارد.

در این نمایشگاه مجموعه‌ای از ۴۰ کاریکاتور این هنرمند است که ۲۰ اثر روی بوم با تکنیک اکرلیک و مابقی آنها روی کاغذ خلق شده‌اند.

کامبیز درم‌بخش معتقد است که این طرح‌ها کاملا ذهنی است و هرگونه شباهت به فرد یا اشخاص تصادفی و غیرعمدی است.

او در یادداشتی بر این مجموعه نوشته است:«این بار به سراغ آدمهای دور و برمان رفتم،آدمهایی که با آنها زندگی می‌کنیم. آدم‌های کوچه و بازار. آدم‌هایی که در تاکسی،اتوبوس،خیابان‌ها،اداره‌ها،کافه رستوران‌ها و فروشگاه‌ از کنار هم رد می‌شویم.

چهره‌های عجیب و غریب.غربزدگی‌های خواسته و ناخواسته،اخلاق،رفتار،عادات پوششی،حرکات و گفتار غیر معمول و گاه به شدت مسخره،اینها باید جایی ثبت می‌شد.»

این هنرمند كارتونیست معتقد است:« مدت سه سال روی این پروژه کار کردم. این طرح‌ها در واقع یک نقد اجتماعی و روانشناسی تصویری از جامعه امروز ماست. تعداد این طرح‌ها به ۲ هزار می‌رسید که به علت محدودیت جا تعدادی از آنها را در این نمایشگاه ملاحظه می‌کنید.»

کامبیز درم‌بخش در سال ۱۳۲۱ در شیراز چشم به جهان گشود و یکی از فارغ التحصیلان هنرستان هنرهای زیبای تهران است. ۵۵ سال با مطبوعات صاحب‌نام ایران و جهان نیز همکاری کرده است.

درم‌بخش تا کنون ۵۰ نمایشگاه انفرادی و ده‌ها نمایشگاه گروهی در داخل و خارج از کشور گذاشته است.

برنده جایزه اول از بزرگترین و معتبرترین مسابقات بین‌المللی کاریکاتور ژاپن،آلمان،ایتالیا،سوئیس،بلژیک،ترکیه،برزیل،یوگسلاوی و چندین جایزه بین‌المللی دیگر از جمله جوایز و موفقیت‌های بین‌المللی این هنرمند صاحب‌نام محسوب می‌شود.

راه‌یابی و نگهداری بسیاری از آثار در موزه‌های معتبر جهان از جمله در موزه هنرهای معاصر تهران،فرهنگستان هنر خانه صبا،کتابخانه ملی،مان هنر نو،موزه سندیکای گرافیست‌های ایران،موزه آوینیون پاریس،موزه کاریکاتور بازل سوئیس،موزه کاریکاتور گابروو در بلغارستان،موزه هیروشیما در ژاپن،موزه ضد جنگ یوگسلاوی،موزه کاریکاتور استامبول در ترکیه،موزه کاریکاتور ورشو در لهستان و مجموعه شهرداری شهر فرانکفورت آلمان و ...از دیگر موفقیت‌های این هنرمند محسوب می‌شود.

درم‌بخش کتاب‌های متعددی در زمینه تصویرسازی و کاریکاتور چاپ و منتشر كرده است كه از آن جمله می‌توان به بدون شرح ، دفتر خاطرات فرشته‌ها،کتاب کامبیز و ... اشاره كرد.

سابقه تدریس به عنوان استاد کاریکاتور در دانشگاه تهران،داور مدعو چند نمایشگاه بزرگ بین‌المللی کاریکاتور،فعالیت و ارائه آثار در زمینه تبلیغات «طراحی روی جلد کتاب» تصویرگری کتاب کودک، پوستر، فیلم کوتاه،کارت پستال،تقویم و...»ازجمله فعالیت‌های این هنرمند محسوب می‌شود.

آثار درم‌بخش روز جمعه از ساعت ۱۷ تا ۲۱ رونمایی خواهد شد. علاقه‌مندان می‌توانند همه روزه تا ۱۹ خرداد ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برای بازدید ازاین آثار به گالری ساربان واقع در خیابان شهید بهشتی،خیابان صابونچی(مهناز)،کوچه مهماندوست، شماره ۸ مراجعه كنند.

گالری ساربان روزهای سه‌شنبه و تعطیلات رسمی بجز جمعه‌ها تعطیل است.