صدها تن از معترضان در آستانه نشست ناتو، در اعتراض به کاهش بودجه و دیگر موضوعات اقتصادی تظاهرات خشونت‌آمیزی را برگزار کردند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، صدها تن از معترضان آمریکایی در آستانه نشست ناتو، در اعتراض به طرح کاهش بودجه "رام ایمانوئل" شهردار شیکاگو، و دیگر موضوعات اقتصادی تظاهرات خشونت‌آمیزی را در این شهر برگزار کردند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که قرار است بزرگترین تظاهرات شیکاگو، فردا یکشنبه برگزار شود. از یک هفته گذشته تاکنون تظاهرات گسترده‌ای در اعتراض به نشست ناتو در شیکاگو در سراسر این شهر برگزار شده است و پلیس این منطقه اعلام کرده که ۱۸ نفر از معترضان را دستگیر کرده است.

تظاهرات روز گذشته از اوایل صبح آغاز شد و ۵۰۰ نفر در مقابل خانه ایمانوئل تجمع کردند تا به کاهش بودجه خدمات بهداشت روان اعتراض کنند.

مقامات شیکاگو اعلام کرده‌‌اند که معترضان مجوز برگزاری تظاهرات نداشتند اما پلیس این شهر به چندین گروه از معترضان اجازه داده است تا با راهنمایی و کنترل مأموران پلیس راهپیمایی آرام برگزار کنند.

بر اساس این گزارش، درگیری‌هایی میان پلیس و معترضین به وجود آمد اما این درگیری‌ها چندان خشونت‌آمیز نبود.

اعتراضات روز گذشته پس از آن برگزار شد که مقامات شیکاگو اعلام کردند که سه نفر از معترضین دستگیر شده در اعتراضات، به توطئه در انجام اقدامات تروریستی متهم شده‌اند.

معترضان اعلام کردند که برخی از گروههای آنارشیست قصد دارند برای نشان دادن اعتراض خود به مقر کمپین انتخاباتی اوباما و همچنین منزل ایمانوئل حمله کنند.

معترضان در اعتراض به مشکلات اقتصادی و اجتماعی شهر خود، خطاب به مقامات شهر خود شعار می‌دادند: "شرم باد بر شما".

هزاران تن از معترضان همچنین روز جمعه با برگزاری تظاهرات گسترده در شیکاگو خواهان اعمال قوانین مالیاتی سخت تر بر ضد ثروتمندان شدند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات به تظاهرات ضد ناتو معروف شده است، در شعارهای خود خواهان اعمال قوانین بر ضد افراد ثروتمند جامعه آمریکا و همچنین پایان دادن به جنگ های پرهزینه از سوی دولتمردان آمریکایی شدند و از دولت آمریکا خواستند هزینه های مربوط به جنگ را صرف ارائه خدمات اجتماعی برای مردم این کشور کند.