دبیر کل حزب بعث سوریه شاخه لبنان، با اشاره به توطئه‌های صورت گرفته علیه سوریه اعلام کرد که توطئه کنندگان از شاه سعودی گرفته تا امیر و نخست‌وزیر قطر سرنوشتشان جهنم است.

به گزارش فارس، فایز شکر، دبیر کل حزب بعث عربی سوسیالیست سوریه (شاخه لبنان) با اشاره به اتفاقات اخیر در طرابلس لبنان آن را توطئه‌ای برای برپایی امارتی به اصطلاح اسلامی در این منطقه دانست.

فایز شکر به عربی‌پرس اعلام کرد: اتفاقات طرابلس تلاشی ناکام برای خلق امارتی اسلامی بود اما این طرح متزلزل شده است.

شکر تاکید کرد: عناصر این طرح در طرابلس کاملا روشن است. ما با چشم‌های غیرمسلح هم پرچمهای سیاه و سفید القاعده را در طرابلس و روستاهای عکار، بیروت و صیدا و بدخی مناطق در بقاع دیدیم که هدف از آن خلق فضایی امن برای این طرح بود.

فایز شکر افزد: دستگاه اطلاعات عربستان سعودی، قطر و ترکیه برای شعله‌ور کردن اوضاع در لبنان و تشدید آن تلاش می‌کنند.

وی ولید جنبلاط و سخنان او در این خصوص را بخشی از توطئه علیه لبنان دانست و با اشاره به تحولات سوریه، انفجارهای اخیر در این کشور را بخش‌های پایانی طرح توطئه علیه سوریه دانست و افزود: نشانه‌هایی به چشم می‌خورد از اینکه این طرح [براندازی]‌ در سوریه متزلزل شده و ملت و نظام سوریه بر حق هستند و هر کس با حق باشد با خداست و سرنوشتش بهشت است اما کسانی که توطئه می‌کنند علیه سوریه، از ملک عبدالله در عربستان گرفته تا حمد‌های قطر [حمد بن خلیفه امیر قطر و حمد بن جاسم نخست‌وزیر-وزیر خارجه قطر] و در ترکیه، سرنوشتشان جهنم است.