رئیس‌جمهور ونزوئلا ضمن گفت‌وگوی تلفنی در برنامه تلویزیونی اظهار داشت طبق قانون کار هشت ساعت در روز کار کرده و در عین حال همه دستورات و رژیم‌های پزشکی را رعایت می‌کند.

به گزارش خبرنگار فارس از منطقه آمریکای لاتین، "هوگو چاوز"، رئیس‌جمهور ونزوئلا، اعلام کرد: بر اساس قانون کار هشت ساعت در روز کار می‌کنم، ولی گاهی اوقات متر از این ساعت به امور کشور می‌پردازم.

هوگو چاوز در تماس تلفنی با کانال تلویزیونی دولتی ونزوئلا و طی گفت‌وگو با شهروندان اظهار داشت: همه دستورات پزشکان را به جدیت انجام می‌دهم و رژیم ارائه شده برای بهبودی را کاملا رعایت می‌کنم.

رهبر انقلاب بولیواری ونزوئلا در این تماس تلفنی ابراز تاسف کرد که نمی‌تواند به شدت گذشته کار کرده و به امور کشور رسیدگی کند.

چاوز با این تماس تلفنی سکوت موجود را که از هفته گذشته آغاز شده بود شکست. جمعه گذشته وی پس از اتمام دوره پرتودرمانی خود در کوبا، به کشور بازگشت و طی این هفته خبری در خصوص سلامت رئیس‌جمهور منتشر نشده بود.

رئیس‌جمهور ونزوئلا در این رابطه اظهار داشت: تمام هفته گذشته در انزوا از رسانه‌ها سپری کردم تا تاثیرات دوره پرتودرمانی از بین رفته و سلامتی خود را دوباره به دست آورم.

پس از آنکه در ماه ژوئن سال گذشته میلادی چاوز نخستین عمل جراحی خود را برای خروج تومور سرطانی از ناحیه لگن انجام داد، چهار دوره شیمی درمانی را پشت سر گذاشت که سه دوره آن در کوبا و یک دوره در ونزوئلا انجام پذیرفت.

در ماه اکتبر خبر بهبود وضعیت سلامتی چاوز اعلام شد ولی پس از چند ماه آزمایشات پزشکان از ایجاد توموری جدی در همان محل سابق خبر دادند.

پس از مشخص شدن ایجاد تومور جدید، چاوز بار دیگر به کوبا سفر کرد و تحت عمل جراحی قرار گرفت. وی بلافاصله پس از عمل نیز مراحل شیمی درمانی و پرتودرمانی را آغاز کرد.

چاوز هفته گذشته ضمن ورود به ونزوئلا اعلام کرد مراحل پرتودرمانی خود را با موفقیت در کوبا به پایان رسانده است.

رئیس‌جمهور ونزوئلا به درمان خود بسیار خوشبین بوده و ابراز اطمینان کرد درمان تحت نظارت پزشکان کوبایی تاثیرات مثبت مورد انتظار را در بر داشته است.

هوگو چاوز ضمن ورود به فرودگاه بین‌المللی "مایکتیا" واقع در کاراکاس، پایتخت ونزوئلا، اظهار داشت: من می‌خواهم به شما اعلام کنم که ما در هفته گذشته مراحل پرتو درمانی تجویز شده توسط پزشکان را با موفقیت به پایان رساندیم.

موسسات مختلف نظرسنجی در این روزها تلاش می‌کنند با انجام تحقیقات مختلف در سراسر ونزوئلا به نتایجی دست یابند که بیشتر به واقعیات موجود در جامعه نزدیک باشد.

با بررسی نتایج نظرسنجی‌های موسسات مختلف تنها یک موضوع به وضوح قابل مشاهده است و آن برتری با اقتدار چاوز بر تنها رقیب خود "انریکه کاپریلس رادونسکی" است.

علیرغم آنکه اپوزیسیون ونزوئلا برای نخستین بار در تاریخ این کشور متحد شده و تنها یک نامزد را برای رقابت با چاوز انتخاب کرده است تا احتمال پیروزی خود را افزایش دهد، باز هم نتایج تحقیقات از فاصله قابل توجه بین چاوز و کاپریلس سخن می‌گویند.

با وجود سوء استفاده اپوزیسیون ونزوئلا از موضوع بیماری چاوز نتایج تحقیقات موسسات مختلف نظرسنجی نشان می‌دهد چنانچه انتخابات ریاست جمهوری ۷ اکتبر، امروز برگزار شود، حدود ۶۰ درصد مردم ونزوئلا به وی رای خواهند داد و خواستار تداوم روند انقلاب بولیواری خواهند بود.

همچنین این نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که حدود ۷۰ درصد مردم ونزوئلا به بهبودی چاوز خوشبین هستند.

بیماری چاوز و شایعات به وجود آمده در خصوص وضعیت سلامتی وی مانع حمایت مردم از رئیس‌جمهور محبوب و انقلابی ونزوئلا نشده است، تا جایی که کارشناسان معتقدند مانور مخالفان بر روی این موضوع کاملا بی نتیجه بوده و حتی موجب افزایش پیوند عاطفی مردم با رئیس‌جمهور می‌شود.

گزارش: امیر تفرشی