سفیر بحرین در بلژیك در نشست پارلمان یهودیان اروپا خواهان حمایت رژیم صهیونیستی و جامعه بین‌الملل از این كشور برای رویارویی با اعتراضات مردمی در بحرین شده و مدعی شد كه ارتباطی میان انقلاب‌های منطقه و حوادث بحرین وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبكه المنار، احمد محمد الدرسی، سفیر بحرین در بروكسل در نخستین كنگره مركزی پارلمان یهودیان اروپا در این كشور مدعی شد كه حوادثی كه در تونس، لیبی و مصر و همچنین انقلاب‌های منطقه به وقوع پیوسته، هیچ ارتباطی با حوادث جاری در بحرین ندارد.

وی در ادامه طی اظهاراتی مدعی شد كه ایران باعث بی‌ثباتی منطقه می‌شود و جامعه بین‌الملل باید از بحرین در برابر ایران حمایت كند!

گفته می‌شود كه سفیر بحرین در كنار روسای پارلمان جدید یهودیان اروپا و همچنین زئیف الكین، عضو پارلمان رژیم صهیونیستی (كنست) در این نشست حضور داشته است.

تحلیل‌گران معتقدند كه آنچه كه در نشست پارلمان یهودیان اروپا به وقوع پیوسته در واقع درخواست بحرین برای حمایت رژیم صهیونیستی از منامه و طرح عربستان برای اتحاد بحرین با عربستان به شمار می‌آید.

بحرین در حال حاضر از حمایت آمریكا و ناوگان پنجم دریایی این كشور و همچنین نیروهای عربستانی در رویارویی با تظاهرات‌های مردمی در این كشور برخوردار است.