در تظاهراتی که روز گذشته توسط مخالفان "محمد ولد عبدالعزیز"، رئیس جمهور موریتانی برگزار شد، تعدادی مجروح و عده ای بازداشت شدند.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری "الیوم السابع"، معترضین نواکشوت در تظاهراتی که پس از نماز جمعه و از مسجد اصلی شهر آغاز شد و به سمت وزارت کشور در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری ادامه یافت، خواستار کناره گیری "محمد ولد عبدالعزیز" از قدرت شدند.

تظاهرات کنندگان شعارهای "موریتانی آزاد" و "نظامیان باید کناره گیری کنند" سر می دادند که در این شعارها به "محمد ولد عبدالعزیز"، ژنرال سابق که به دنبال کودتایی نظامی قدرت را در این کشور به دست گرفته و سپس در انتخابات به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد، اشاره داشتند.

پلیس که نتوانسته بود تظاهرات را متوقف کند، با گاز اشک آور و باتوم تلاش کرد جمعیت را متفرق کند که این امر به مجروح شدن شمار زیادی از مردم و دستگیری تعدادی دیگر منجر شد.

بر اساس این گزارش، در میان دستگیر شدگان ، "احمد جدو ولد احمد بهیه"، از رهبران حزب "التواصل" که اسلامگراست نیز دیده می شود.

پیش از این منابع رسانه‌ای موریتانی فاش کردند که قطر و رژیم صهیونیستی طرحی را با همکاری آمریکا و فرانسه برای سرنگون کردن "محمد ولد عبدالعزیز" رئیس جمهوری این کشور تدوین کرده‌اند.