دبیر کل اتحادیه عرب از سازمان صلیب سرخ جهانی خواست که به مشکلات اسیران فلسطینی دربند زندان‌های رژیم صهیونیستی پایان دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، نبیل العربی، با ارسال نامه ای به سازمان صلیب سرخ جهانی از این سازمان خواست به عمل به تعهداتش در زمینه پیگیری اوضاع بازداشت‌شدگان سیاسی فلسطین ادامه دهد.

وی همچنین بر لزوم اجرای توافق‌نامه‌های بین‌المللی مربوط به حقوق بشر و قوانین بین‌المللی مربوط به اسیران تاکید کرد و ملاقات صلیب سرخ با آنها در داخل زندان‌های صهیونیستی به منظور اطمینان از اوضاع اسیران و حمایت از این افراد در مقابل تمامی اشکال خشونت را خواستار شد.

وی در ادامه این نامه خود به تجاوزات خطرناک رژیم صهیونیستی و نقض حقوق بشر و قوانین بین‌المللی اشاره کرد و از تداوم تماس‌های خود با طرف‌های بانفوذ در عرصه بین‌المللی به منظور پایان دادن به مساله اسیران فلسطینی و آزادی تمامی آنها خبر داد.

از سوی دیگر، اتحادیه عرب اخیرا برگزاری نشست فوق‌العاده مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای بررسی مساله اسیران فلسطینی و عرب دربند زندان‌های رژیم صهیونیستی را خواستار شده بود.

این اتحادیه همچنین گروه عربی سازمان ملل متحد در نیویورک را مسئول درخواست از این سازمان برای ارسال کمیته حقیقت‌یاب بین‌المللی برای رسیدگی به اوضاع زندان‌های رژیم صهیونیستی و اطلاع از حجم پایبندی دولت عبری به قوانین بین‌المللی کرده بود و در عین حال، از سازمان بهداشت جهانی نیز خواسته بود که کمیته حقیقت‌یابی را برای اطلاع از اوضاع بهداشتی زندان‌های صهیونیستی تشکیل و روانه زندان‌های این رژیم کند.

اتحادیه عرب همچنین راه‌اندازی کمپین بین‌المللی سیاسی و رسانه‌ای در تمامی عرصه‌ها و محافل منطقه‌ای و بین‌المللی برای اطلاع‌رسانی درباره مساله اسیران و تشریح جایگاه حقوقی آنها را خواستار شده بود تا این کمپین رژیم صهیونیستی را برای آزادی اسیران تحت فشار قرار دهد.