نخست وزیر دولت حماس طی سخنانی اعلام كرد: هرگز رژیم اشغالگر را به رسمیت نخواهیم شناخت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه اماراتی الخلیج، اسماعیل هنیه،‌ نخست وزیر دولت حماس طی سخنانی در پی نماز جمعه در مسجد مخیم الشاطی در غزه ضمن اعلام مخالفت حماس با به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی اعلام كرد، اسرائیل هیچ آینده‌ای در منطقه ندارد.

وی در این اظهارات كه در حضور جمعی از اعضای كاروان‌های یاری رسانی به غزه موسوم به "لبخند ۱۲" و كاروان "یاری‌رسانی ۲" صورت گرفت، عنوان داشت: سالروز نكبت و همزمان شدن آن با پیروزی اسیران فلسطینی در بند زندان‌های اسرائیل علیه رژیم اشغالگر و ادامه یاری‌رسانی كاروان‌ها برای در هم شكستن نوار غزه در حقیقت تاكیدی بر این است كه اسرائیل هیچ آینده‌ای در اراضی فلسطینی و منطقه ندارد.

هنیه ادامه داد: امروز ما باید شعار همیشگی خود را كه می‌گوییم "هرگز اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسیم" با صدای بلندتری اعلام كنیم و آن را به شعار دیگری مبنی بر اینكه اسرائیل هیچ آینده‌ای در اراضی فلسطینی ندارد ارتقا دهیم.

وی افزود: فلسطین تنها برای فلسطینی‌ها نیست بلكه متعلق به همه جهان عرب است.

نخست وزیر دولت حماس در پایان تاكید كرد: دشمن صهیونیستی به خواست خداوند شروع به عقب‌نشینی كرده است و این به فضل مقاومت اسیران و یاری كاروان‌های كمك‌رسانی به غزه است.

هنیه همچنین از ادامه كمك‌های كاروان‌های یاری‌رسانی به غزه استقبال و از همه سران و رهبران سیاسی عرب و مسلمانان خواست به غزه سفر كنند.

نخست وزیر حماس همچنین اعلام كرد: طی ماه آینده شماری از شخصیت‌های برجسته از جمله ناظر كل گروه اخوان‌المسلمین اردن از غزه بازدید خواهند كرد.

هنیه همچنین به حمایت‌های جدید آمریكا از سیستم گنبد آهنین توسط رژیم صهیونیستی اشاره كرد و گفت: این اقدامات آمریكا باعث تشویق هرچه بیشتر اسرائیل بر ادامه كشتار فلسطینیان خواهد شد.

وی اقدامات واشنگتن در خصوص حمایت و جانبداری از اسرائیل را در توسعه سامانه گنبد آهنین محكوم و اعلام كرد كه آمریكا به جای تلاش برای پایان دادن به این اقدامات در حقیقت به افزایش بیشتر این اقدامات تشویق می‌كند و چنین اقداماتی ثابت كرده است كه شریك و طرفدار اسرائیل است.

همچنین هنیه در تماس تلفنی با مسئولان جشنواره "فلسطین مژده ... بهارت در راه است" تاكید كرد كه بهار عربی و دستاوردهای آن در حقیقت به نفع مساله فلسطین است.

وی در این تماس عنوان داشت: كشورهایی كه به انتفاضه علیه استبداد و ظلم پرداختند در واقع فریاد برآورده‌اند كه آزادی فلسطین نزدیك است.

نخست وزیر دولت حماس ادامه داد: فلسطین در قلب همه امت اسلام است و ملت‌هایی كه توانستند بر ظلم و استبداد حاكم پیروز شوند به زودی فلسطین و مقدسات آن را از چنگال اشغالگران نجات خواهند داد.

وی همچنین افزود: ملت فلسطین امروز بیش از هر وقت دیگری برای دستیابی به حقوق قانونی خود پافشاری می‌كند چرا كه بیش از هر زمان دیگری به پیروزی و آزادی امیدوار و خوش‌بین است. ما امروز مرحله جدیدی را در مبارزات خود آغاز كرده‌ایم در حالی كه اسرائیل در حال عقب‌نشینی و افول است.

هنیه در پایان به طرح كشور جایگزین به جای كشور فلسطین اشاره و اعلام كرد: با همه توطئه‌های علیه اردن مقابله می‌كنیم و با طرح موسوم به كشور جایگزین مخالفیم چرا كه ما و اردن یك مشكل واحد داریم و لذا از حتی یك وجب از خاك سرزمین‌مان دست نمی‌كشیم.