دبیر كل سازمان ملل ضمن محكوم كردن انفجارهای اخیر سوریه، گروه القاعده را مسئول این انفجارها دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبكه خبری راشا تودی، بان كی مون، دبیر كل سازمان ملل در دیدار گروهی از جوانان در مقر این سازمان در نیویورك اعلام كرد كه گروه تروریستی القاعده مسئول انفجارهای انتحاری هفته گذشته پایتخت سوریه است كه به كشته و زخمی شدن صدها تن انجامید.

وی با تاكید بر اینكه القاعده مشكلات بسیار خطرناكی برای منطقه به وجود آورده است، افزود: چند روز پیش دو حمله انتحاری بزرگ و خطرناك در سوریه انجام گرفت، من بر این باور هستم كه القاعده مسئول این حملات بوده و این گروه بار دیگر مشكلات زیادی برای منطقه ایجاد كرده است.

وی با اشاره به وجود ناظران بین‌المللی در سوریه، اظهار كرد: وجود صلح‌بانان بین‌المللی در سوریه باعث كاهش شدید خشونت‌ها در این كشور شده، اما این خشونت‌ها هم‌چنان وجود دارد و به طور كامل قطع نشده است.

بان‌ كی مون همچنین با تاكید بر ضرورت توقف خشونت‌ها و حمایت از غیر نظامیان سوری، عنوان داشت: بیش از ۱۰ هزار تن تاكنون در خشونت‌های سوریه كشته شده‌اند كه این آمار تكان‌دهنده‌ای است.

در دو انفجار بسیار مهیبی كه هفته گذشته در دمشق روی داد كه به كشته و زخمی شدن صدها تن از شهروندان سوریه انجامید. مواد و شیوه به كار رفتن آن در این انفجارها همانند انفجارهای انتحاری بود كه القاعده در عراق انجام داده است.