محققان آمریكایی هشدار می‌دهند، زیاده‌روی در مصرف شكر با اثرگذاری منفی بر روی مغز، توانایی ذهنی افراد را به طور چشمگیری كاهش می‌دهد.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محققان دانشگاه كالیفرنیا لس آنجلس (UCLA) در این پژوهش تأثیر رژیم غذایی شربت ذرت سرشار از فروكتوز را بر روی حافظه موش های آزمایشگاهی مورد بررسی قرار دادند. شربت فروكتوز یكی از تركیبات متداول در تولید مواد غذایی محسوب می شود.

در این تحقیق آب آشامیدنی دو گروه از موش‌های آزمایشگاهی به مدت شش هفته با یك محلول حاوی شربت ذرت با مقادیر بسیار بالای فروكتوز مخلوط شد.

یك گروه از موش‌ها در كنار این محلول، مكمل‌های اسید چرب امگا ۳ به شكل اسید دكازا هگزانوئیك (DHA) و روغن دانه كتان دریافت كردند.

پیش از شروع آزمایش موش ها در یك دوره پنج روزه در یك ماز پیچیده مورد بررسی قرار گرفتند؛ پس از شش هفته و تغذیه با مقادیر بالای فروكتوز این آزمایش مجددا تكرار شد.

بررسی ها نشان داد: موش های محروم از مكمل های DHA سرعت عمل كندتری در مسیریابی در ماز داشتند و فعالیت سیناپسی مغز آنها نیز كاهش چشمگیری را نشان می‌دهد.

پروفسور «فرناندو گومز پینیلا» متخصص مغز و اعصاب دانشگاه كالیفرنیا تأكید می‌كند: تحقیقات ما نشان می‌دهد، نوع تغذیه بر وضعیت حافظه افراد تأثیر مستقیم می‌گذارد و داشتن رژیم غذایی با مقادیر بالای فروكتوز در طولانی مدت می‌تواند توانایی مغز برای یادگیری و بخاطر سپردن اطلاعات را كاهش دهد.

همچنین رژیم غذایی سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ می‌تواند اثرات سوء مصرف شكر بر روی حافظه را تا حد زیادی خنثی كند.

مغز موش های آزمایشگاهی از لحاظ ساختار شیمیایی شباهت زیادی به مغز انسان دارد و می‌توان نتایج این یافته را به انسان نیز تعمیم داد.

نتایج این پژوهش در مجله Journal of Physiology منتشر شده است.