در حالی كه وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با زیر پا گذاشتن راهكار تشكیل دو كشور مدعی شد كه تنها دولتی كه از رود اردن تا دریای مدیترانه تشكیل می‌شود دولت اسرائیل خواهد بود صائب عریقات این سخنان را نشان دهنده چهره واقعی اسرائیلی‌‌ها دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، ایهود باراك، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی همزمان با شصت و چهارمین سالروز نكبت (تاسیس رژیم صهیونیستی) عنوان داشت: تنها دولتی كه از رود اردن تا دریای مدیترانه تشكیل خواهد شد دولت اسرائیل خواهد بود.

باراك بدین ترتیب مخالفت خود را با راهكار تشكیل دو كشور به ویژه تشكیل كشور فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ اعلام كرد.

باراك همچنین عنوان كرد: اسرائیل تلاش دارد تا شهرك‌های عوفر و بیت ایل واقع در مركز كرانه باختری را در هر صلح آینده با فلسطینی‌ها تحت حاكمیت خود قرار دهد.

این در حالی است كه باراك در سال ۲۰۰۰ در جریان مذاكرات كمپ دیوید عنوان داشت كه اكثریت اراضی كرانه باختری را باید به فلسطینی‌ها بدهند.

طی سال‌های اخیر اخباری منتشر شده است مبنی بر این كه رژیم صهیونیستی قصد دارد سیستم هشدار دهنده‌ای را در بلندترین كوه موجود در شمال كرانه باختری نصب كند.

صائب عریقات، ‌مذاكره كننده ارشد فلسطین در واكنش به سخنان باراك عنوان داشت: این سخنان وی بیانگر چهره واقعی اسرائیلی‌هاست و آنها خواهان انجام مذاكرات با فلسطینی‌ها نیستند.

وی در ادامه افزود: باراك تنها می‌خواهد خواسته‌های خود را به فلسطینی‌ها دیكته كند و راهكار تشكیل دو كشور را از بین ببرد.