اسرای فلسطینی اعتصاب‌کننده غذا در زندان‌های رژیم صهیونیستی سرانجام پس از گذشت ۲۸ روز از اعتصاب آنها در نبرد "شکم‌های خالی" با پایداری خود توانستند این رژیم را در برابر اراده خود به زانو در بیاورند.

به گزارش فارس، "اسماعیل هنیه" نخست وزیر دولت منتخب فلسطین پیروزی اسرای اعتصاب‌کننده غذا در زندان های رژیم صهیونیستی در نبرد "شکم های خالی" را که با تحقق خواسته های آنها پایان یافت، تبریک گفت.

هنیه عصر دیروز در بیانیه‌ای که از سایت مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین منتشر شد، از صبر و پایداری مثال زدنی اسرا در نبرد اعتصاب غذا و حمایت های ملت فلسطین از خواسته های اسرا و مبارزه در راه تحقق آنها تمجید کرد.

وی در پایان از کشور دوست و برادر مصر نیز که نقش بزرگ و موثری در تحقق این پیروزی ایفا کرد، تقدیر و تشکر نمود.

کمیته عالی رهبری اعتصاب غذای اسرای دربند زندان های رژیم صهیونیستی عصر دیروز توافقنامه ای را به امضا رساند که به موجب آن اسرا به اعتصاب غذای ۲۸ روزه خود پایان می دهند و در مقابل، رژیم صهیونیستی با تمامی خواسته های اسرا و در راس آنها خروج اسرا از سلول های انفرادی موافقت می کند.

شیخ "صالح العاروری" عضو دفتر سیاسی جنبش حماس و مسئول پرونده اسرا در این جنبش گفت که کمیته عالی رهبری اعتصاب غذای اسرا با امضای این توافقنامه با اداره زندان های رژیم صهیونیستی، موافقت خود با پایان دادن به اعتصاب غذا در قبال پذیرش خواسته های اسرا را اعلام کرد.

العاروری تصریح کرد که به موجب این توافق، تمامی اسرای دربند سلول های انفرادی طی ۷۲ ساعت آینده از حبس خارج خواهند شد و درباره بازداشت شدگان موقت هم؛ یا باید کیفرخواست علیه آنها صادر شود و یا در پایان دوره بازداشت موقتشان آزاد شوند.

وی افزود بر اساس توافق مذکور، به حبس انفرادی تمامی اسرای دربند سلول های انفرادی؛ از جمله "حسن سلامه"، "ابراهیم حامد" و "عبد الله برغوثی" پایان داده می شود و خانواده های اسرای باریکه غزه اجازه ملاقات با عزیزانشان را پیدا می کنند.

علاوه بر این، اداره زندان های صهیونیستی موظف شده است که اجرای قانون "شالیت" را متوقف کرده و شرایط اسرا در داخل زندان ها را بهبود بخشیده و به دوران قبل از سال ۲۰۰۰ میلادی بازگرداند.

این رهبر برجسته جنبش حماس در پایان بار دیگر تاکید کرد که اعتصاب غذای اسرای فلسطینی دربند زندان‌های صهیونیستی که از تاریخ ۱۷ آوریل گذشته دست به اعتصاب غذا زده بودند، با موفقیت و پیروزی آنها پایان یافت.

یک مقام مسئول بلند پایه مصری نیز به نوبه خود تاکید کرد که تلاش های طرف مصری، سازمان اطلاعات این کشور توانست به بحران اسرای اعتصاب‌کننده غذا فلسطینی پایان داده و توافقنامه ای را با طرف صهیونیستی به امضا برساند که در قبال توقف اعتصاب غذای اسرا تمامی خواسته های آنها را بپذیرد.