اتحادیه عرب طی بیانیه‌ای اعلام کرد که نشست این اتحادیه به درخواست مخالفان سوریه که اختلافات شدیدی با یکدیگر دارند، به تعویق افتاد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، اتحادیه عرب روز دوشنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که نشست این اتحادیه با مخالفان نظام سوریه که قرار بود طی هفته جاری برگزار شود به درخواست مخالفان،‌ به تاخیر انداخته است.

قرار بود این نشست روزها‌ی چهارشنبه و پنجشنبه این هفته برگزار شود.

بیانیه اتحادیه عرب اعلام کرد که تعویق این نشست به درخواست شورای ملی سوریه و اعضای هماهنگی ملی انجام شده است.

پیش از این "احمد رمضان" عضو شورای مخالفان سوریه در ترکیه موسوم به شورای ملی سوریه امروز اعلام کرد که این شورا در نشست مخالفان سوریه در قاهره شرکت نخواهد کرد.

نبیل العربی دبیر کل اتحادیه عرب روز گذشته اعلام کرد که نشست مخالفان سوریه به صورت فراگیر روزهای ۱۶ و ۱۷ ماه جاری در قاهره برگزار می‌شود.

رمضان به خبرگزاری رویترز اعلام کرد: شورای ملی که شامل جمعی از مخالفان سیاسی سوریه می‌شود، در نشستی که زیر نظر اتحادیه عرب برگزار می‌شود شرکت نخواهد کرد.

وی در بیان علت این اقدام گفت: زیرا اتحادیه عرب شورا را در مقام شورا دعوت نکرده است بلکه افراد را دعوت کرده است.

در حالی که برهان غلیون رئیس شورای ملی سوریه با حمله به طرح کوفی عنان اعلام کرده است که باید طرحی دیگر جایگزین طرح او شود، الکساندر اورلوف سفیر روسیه در فرانسه اعلام کرد که طرح عنان هنوز احتمال موفقیت دارد.

از طرف دیگر روزنامه السفیر لبنان از بروز اختلافات شدید میان گروهک‌های مسلح حاضر در داخل و خارج سوریه خبر داد و اعلام کرد که برخی گروه‌های با گروهک‌های دیگر بشدت دچار اختلاف شده‌اند.