افراد مسلح ناشناس یكی از نامزدهای انتخابات مجلس موسسان لیبی را بعد از نام نویسی‌اش در این انتخابات ترور كردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی شبكه الجزیره، فعالان لیبیایی اعلام كردند كه افراد مسلح ناشناس به سمت "خالد سعد بوخطوه"، نامزد شهر "مرزق" در انتخابات مجلس موسسان این كشور شلیك كردند.

شورای ملی انتقالی لیبی و یا كمیسیون عالی انتخابات این كشور تاكنون بیانیه رسمی در خصوص حادثه صورت گرفته صادر نكردند اما یك منبع رسمی در این كمیسیون عنوان داشت: مسئولان منتظر تكمیل اطلاعات هستند.

منابع آگاه نیز اعلام كردند كه شهر "مرزق" شاهد فضای تنش‌آلود بعد از وقوع این حادثه بوده است و پیش‌بینی می‌كند كه ترور این نامزد پیامدهای خطرناكی بر شرایط امنیتی و سیاسی این كشور داشته باشد.

گزارش‌های رسانه‌ای بیانگر آن است كه بوخطوه به همراه دوستانش به سمت شهر "سبهاء" در حركت بودند و مدارك خود را برای مشاركت در انتخابات مجلس ملی موسسان این كشور ارائه داده بودند. اما گروهی از افراد مسلح در مسیر آنها كمین كردند و به سمت بوخطوه و همراهانش شلیك كردند.

انتخابات مجلس موسسان لیبی قرار است در ۱۹ ژوئن به عنوان نخستین مشاركت سیاسی مردم پس از گذشت ۴۲ سال از حاكمیت معمر قذافی، دیكتاتور سابق لیبی برگزار شود.