بیش از هزار تن از تظاهركنندگان در میدان اصلی مادرید آزادی ۱۸ تن از معترضانی را كه پیشتر طی جنبش اعتراضی "خشم" دستگیر شده بودند، خواستار شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پلیس اسپانیا زمانی كه برای متفرق كردن معترضان در میدان "پوئرتا دل‌ سول"، دست به كار شده بود، این افراد را دستگیر كرد.

پلیس اسپانیا پیش از انجام این اقدام بعد ازظهر روز شنبه به طور رسمی به معترضان هشدار داده بود.

میدان پوئرتا دل سول تبدیل به كانون اعتراضات "خشم" در اسپانیا شده است و بسیاری در شب‌های گذشته در این میدان مستقر شده بودند.

یك سخنگوی پلیس به خبرگزاری فرانسه گفت: علاوه بر دستگیری ۱۸ معترض، دو افسر پلیس نیز مجروح شدند. قرار است افراد بازداشت شده امروز (دوشنبه) در دادگاه محاكمه شوند. معترضان اسپانیایی برای درخواست آزادی این افراد یك دقیقه سكوت كردند.

یك معترض ۳۶ ساله اظهار داشت: ما برای دفاع از حقوقمان به صورت مسالمت‌آمیز اعتراض می‌كنیم. ما تروریست نیستیم چرا این همه پلیس اینجا هست. پلیس ۲۰۰ تن از معترضان را در این میدان متفرق كرد.

طی چند روز گذشته اسپانیا صحنه حضور هزاران معترض در خیابانهای سراسر این كشور بود. پلیس مادرید طی ارزیابی اعلام كرد در اعتراضات روز شنبه ۳۰ هزار تن شركت كرده بودند. در بارسلونا دومین شهر بزرگ اسپانیا به گفته پلیس ۴۵ هزار تن و به گفته سازمان دهندگان ۲۲۰ هزار تن در اعتراضات شركت كردند.