احزاب اسلامی الجزایر از جمله حزب اسلامی "عدالت و توسعه" با اعتراض نسبت به نتایج انتخابات پارلمان این كشور اعلام كردند كه این نتایج را به رسمیت نمی‌شناسند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عبدالله جاب الله، رئیس حزب عدالت و توسعه الجزایر در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه عنوان داشت: ما برای ایجاد تغییرات در الجزایر ممكن است به گزینه صورت گرفته در تونس دست بزنیم.

حزب عدالت و توسعه الجزایر نتوانست نتایج مثبتی در انتخابات پارلمانی این كشور به دست بیاورد اما حزب حاكم این كشور بیشترین آرا را به خود اختصاص داد.

جاب الله همچنین تاكید كرد: مسئولان این كشور روزنه‌های امید را برای ایجاد تغییرات در كشور از طریق صندوق‌های اخذ رای از بین بردند.

وی در ادامه افزود: هیچ امیدی برای ایجاد تغییرات در الجزایر جز با گزینه محقق شده در تونس وجود ندارد. زمان هر چه قدر هم بگذرد این تنها گزینه ما خواهد بود.

حزب اسلامی عدالت و توسعه پیش‌بینی می‌كرد كه دست كم ۶۵ كرسی پارلمان را به خود اختصاص دهد اما با اعلام نتایج، این حزب اعلام كرد كه انتخابات صورت گرفته نمایشی بیش نبوده است.

جاب الله همچنین تاكید كرد: ما نتایج این انتخابات را به رسمیت نمی‌شناسیم چرا كه حزب حاكم نمی‌توانست چنین نتایجی را به دست آورد.

وی در ادامه تهدید كرد كه تمامی احزابی كه نتایج انتخابات الجزایر را به رسمیت نمی‌شناسند از پارلمان خارج خواهند شد.

احزاب ائتلاف اسلامی الجزایر نیز اعلام كردند كه نتایج انتخابات این كشور به منزله عقب‌نشینی از تغییر دموكراسی است.