نخست وزیر روسیه گفت، دولت جدید این كشور بر توسعه اقتصادی، اجتماعی در مناطق سیبری و شرق دور تمركز خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دیمیتری مدودف، نخست‌ وزیر روسیه در مورد تحقق برنامه انتخاباتی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این كشور گفت كه به پیش‌نویس‌هایی برای توسعه در مناطق كلیدی سیبری و شرق دور نیاز است.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، مدودف كه انتظار می‌رود این برنامه‌های جدید را روز سه‌شنبه ارائه كند، افزود: این هدف در ساختار دولت جدید بازتاب خواهد داشت كه هم‌اكنون در حال آماده‌سازی برای ارائه به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه است تا آن را مورد بررسی قرار دهد.

نخست وزیر روسیه همچنین گفت: مسكو باید بر روی برنامه‌ریزی استراتژیك تمركز داشته باشد بنابراین دولت جدید باید برای دورنماهای اقتصادی و اجتماعی روسیه تا پس از سال ۲۰۳۰ میلادی طرح‌های كلی را تا اول دسامبر سال جاری میلادی آماده كند.

مدودف افزود: ضروری است كه تمامی محدوده‌ دستورالعمل‌های مرتبط با مدرنیته كردن سیاست مالیاتی، خصوصی‌سازی و توسعه سازماندهی املاك دولتی انجام شود.

پوتین كه متعهد شده كلیات نقشه راه روسیه را برای توسعه چند دهه آتی در اولین دستورات خود اعلام كند، ۱۰ حكم ریاست جمهوری را از روز دوشنبه كه سوگند یاد كرده، امضا كرده است. در این دستورات اهدافی در زمینه‌هایی چون اقتصاد، توسعه اجتماعی، سیاست خارجی و مراقبت‌های پزشكی ذكر شده است.